(video) Türk Hava Kuvvetleri Uçağı Kayseri’de Acil İniş Yaptı

 Instagram

Kayseri’de bulunan Türk Hava Kuvvetleri 12’nci Hava Ulaştırma Üs Komutanlığı’na ait C-160 model bir uçak, teknik arıza nedeniyle acil iniş gerçekleştirdi. Milli Savunma Bakanlığı, olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, uçağın hafif hasar gördüğünü, ancak pilot ve mürettebatın sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Olay, tehlikeli derecede alçak bir uçuş sırasında meydana geldi. Ancak, mürettebatın büyük bir kazayı önlemek için gösterdiği mükemmel çaba sayesinde, uçakta ciddi bir hasar meydana gelmeden kontrol altına alındı.

Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri, mürettebatın olay anındaki profesyonelliklerinden dolayı övgüde bulunarak, alçak irtifada gerçekleştirilen bu acil inişin başarıyla sonuçlandığını vurguladılar.

Olayın detaylarına ilişkin soruşturmanın devam ettiği belirtilirken, kamuoyuna açıklama yapan bakanlık, benzer durumların önüne geçilmesi için gerekli tedbirlerin alınacağını ifade etti. Uçağın teknik arızası ve alçak irtifa uçuşuyla ilgili ayrıntılar ise ilerleyen günlerde netlik kazanacak.