TÜRKİYE Havayolu Pilotları Derneği (TALPA)'nın bugün yapılan olağan genel kurulunda yapılan oylamada Mehmet Ayhan Günal başkan seçildi. Günal'ın yönetiminde Türkiye'nin ilk kadın kaptan pilotu Dilek Karabağlı da yönetimde yer aldı.
Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA)'nın 10'ncu Genel kurulu Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluna Ali Sürmen Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Genel Kurulda yeni başkanlık seçimi için mavi listede Mehmet Ayhan Günal beyaz liste ile İbrahim İbrahim Karagülle yarıştı. Sabah saatlerinde başlayan ve 20.00'da oy verme işleminin son bulduğu genel kurulda 586 kullanılan oyun 334'nü alan Mehmet Ayhan Günal TALPA'nın yeni başkanı seçilirken, beyaz liste ile seçime giren İbrahim Karagülle ise 240 oy aldı. Türkiye Havayolu Pilotları Derneği eski Başkanı Gürcan Mantı ile tokalaşan Günal, daha sonra listesinde yer alan üyelerle birlikte basın mensuplarına poz verdi.
OMUZ OMUZA VERMELİYİZ
Seçimlerin sonuçlanmasını ardından bir konuşma yapan Türkiye Havayolu Pilotları Derneği Başkanı Mehmet Ayhan Günal, " Bir hayli heyecanlı anların laşandığı bir genel kurul yaşadık. Bu genel kurulun tek kazananı derneğimiz TALPA olmuştur, pilotluk sevdası olmuştur. Buradan herkese genel kurul havasını burada bu salonda bırakıp el ele TALPA'yı daha iyi noktalara taşımak için omuz omuza vermeliyiz. Her fikre herkese ihtiyacımız var" dedi.
TÜRKİYE'NİN İLK KADIN PİLOTU YÖNETİME SEÇİLDİ
Mavi listeyle seçimi kazanan Mehmet Ayhan Günal'ın listesinde Türkiye'nin ilk kadın kaptan pilotu Dilek Karabağlı da yer aldı. Seçimleri kazanan mavi liste şu şekilde oluştu: Başkan Mehmet Ayhan Günal,
Asli üyeler: Enis Ulusel, Sermet Karaağaç, Kartal Mersinoğulları, Deniz Akıncı, Dilek Karabağlı, Halil Emir, Aykut Işıkoğlu, Bülent Boralı, Mehmut Melih Başdemir, Murat Erkan Noyan, Kanber Sarıca, Osman Şirin,
Yedek üyeler: Çetin Şeber, Hakan Bal, Vedii Variş, Emir Özsev, Can Yılmaz