Popüler sosyal medya uygulamaları Facebook, Whatsapp, Instagram'da dün akşam erişim sorunu yaşandı. Uygulamaları kullananlar "Instagram çöktü mü?", "Whatsapp fotoğraf gönderme sorunu" gibi araştırmalar yaparak sorunu öğrenmeye çalıştılar. Peki Facebook, Whatsapp, Instagram'daki erişim sorunu ne anlama geliyor? Erişim sorunu sona erdi mi? İşte detaylar...

Facebook'un ana ürünü, Messenger hizmeti, resim paylaşım sitesi Instagram ve mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın erişiminde sorun yaşandığı görüldü. Sosyal medya hesaplarına ulaşamayan insanlar, "Facebook ve Instagram çöktü mü" sorusuna cevap ararken kesinti nedeniyle ilgili şirketten resmi bir açıklama yapılmadı. Şirket mühendislerinin sorunu çözmek için çalıştığı belirtildi.

Dünyaca ünlü fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram'da kullanıcıların erişim sıkıntısı ve profillerinde akış yenilenemediği belirtildi. Facebook'ta da erişim sıkıntısı yaşandığı, kullanıcıların fotoğraf yükleme ve paylaşım sorunuyla karşı karşıya kaldığı görüldü.