YUSUF ZENGİN

Onur Havayolları'nın (Onur Air), Antalya-İstanbul uçuşunu gerçekleştirmeye hazırlanan uçağındaki panik atak rahatsızlığı bulunan Arap asıllı bir yolcu, "Havasız kaldık" diyerek iki çıkış kapısını açtı ve acil tahliye botlarını (slide) patlattı.

Onur Air'in saat 19.00'da Antalya Havalimanı'ndan kalkış yapması planlanan 8Q 227 sefer sayılı uçağında ilginç bir olay yaşandı.

A 330 tipi uçakta, İstanbul Havalimanı'na hareket etmek üzere son hazırlıkların yapıldığı sırada Arap asıllı olduğu öğrenilen bir yolcu panik atak geçirdi. Ancak işin ilginç yönü uçak, henúz bilinmeyen bir nedenle bir süre bekletildi. Bu sürede herhangi bir açıklama da yapılmadı.

HAVASIZ KALDI: İKİ KAPIYI DA AÇTI!

Onur Air uçağının push back'ten ayrılmasından hemen sonra atak geçiren yolcu ise uçağın iki kapısını da açarak acil tahliye botlarını patlattı.

Ancak cep telefonuyla çekilen görüntulerde de yolcuların uçaktaki sıcak havadan bunaldığı ve serinlemek için eline aldıkları eşyaları yüzlerine doğru sallayıp serinlemeye çalıştıkları yer alıyor. Zaten panik atak geçiren yolcu da, "Havasız kaldık" diyerek kapıları açıyor.

YOLCULAR İKİ UÇAKLA GÖNDERİLDİ

Onur Air yetkilileri, olayla iilgili 'kural tanımaz yolcu raporu' tutarak sözkonusu yolcuyu polise teslim etti.

Yolcular ise daha sonra A320 tipi iki uçakla İstanbul'a gönderildi.

FLY Service