Çalışma, maskelenirken 'neredeyse var olmayan' uçaklarda COVID-19'a maruz kalma riski Savunma Bakanlığı ve United Airlines tarafından yapıldı.

Deney, maskelenmiş haldeyken hava yolculuğu risklerini gösteriyor Savunma Bakanlığı ve United Airlines tarafından yapılan bir dönüm noktası araştırması, damlacıkların olası yayılmasını incelemek için uçaktaki mankenlerle altı ay içinde 300 test gerçekleştirdi.

Birleşmiş Havayolları United Airlines , yeni bir araştırmanın maskeler takıldığında bir yolcunun oturan yolcunun solunum alanına yalnızca% 0,003 oranında parçacıkların girebileceğini bulmasının ardından, uçağında COVID-19'a maruz kalma riskinin "neredeyse yok" olduğunu söylüyor. Yanında.

Savunma Bakanlığı'nın United Airlines ile ortaklaşa yürüttüğü çalışma Perşembe günü yayınlandı. United uçağında bir mankenle altı aydan biraz daha uzun bir sürede 300 test yaptılar.

United Airlines

ABD Savunma Bakanlığı Çarşamba günü kabin hava akışı üzerine bir yolcunun oturduğu ve maske taktığı zaman, enfekte olan hava partiküllerinin yalnızca% 0.001'inin solunum bölgesine girebileceğini ortaya koyan bir çalışma yayınladı.

Birleşmiş Havayolları

Manken, teknisyenlerin nefes alıp vermeyi ve öksürüğü yeniden üretmesine izin veren bir aerosol üreteci ile donatılmıştı. Her test, binlerce öksürüğün üreteceği partikül sayısına eşit 180 milyon partikül salıverdi. Mankenin parçacıklarının kabin içinde bir maske takıp çıkararak nasıl hareket ettiğini incelediler.

Testler, uçaktaki diğer yolcuları temsil etmek için teknisyenlerin koltuklara, mutfağa ve jet köprüsüne sensörler yerleştirmesiyle uçuşun tamamen dolu olduğunu varsaydı.

DAHA: ABD havayolu, türünün ilk COVID-19 test programını başlattı

United Airlines İletişim Başkanı Josh Earnest, ABC News'e "Bu parçacıkların% 99.99'u uçağın içini altı dakika içinde terk etti" dedi. "Bu, agresif havalandırma ve çok fazla hava akışı içeren bir uçak içindeki benzersiz konfigürasyon nedeniyle, bir uçakta bulunmanın en güvenli kapalı kamusal alan olduğunu gösteriyor."

Eylül ayı sonlarında, önde gelen ABD havayolu CEO'ları, çalışanlarının genel halka göre daha düşük COVID-19 enfeksiyonu oranı bildirdiklerini söyledi .

DAHA: ABD havayolu çalışanları, halka göre daha düşük COVID-19 enfeksiyonu oranı bildirdi, diyor CEO'lar
United Airlines CEO'su Scott Kirby, bir Politico sırasında yaptığı açıklamada, "United'da ve aynı zamanda büyük rakiplerimizde, uçuş görevlilerimiz genel nüfustan daha düşük COVID enfeksiyon oranlarına sahipler, bu da uçaklarda güvenlik hakkında bilgi veren birden çok veri noktasından biridir. Etkinlik.


Geçen hafta, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) yeni bir araştırma yayınladı ve bir uçakta virüse yakalanma riskinin "yıldırım çarpmasıyla aynı kategoride" göründüğünü söyledi.

Birleşmiş Havayolları

ABD Savunma Bakanlığı Çarşamba günü kabin hava akışı üzerine bir yolcunun oturduğu ve maske taktığı zaman, enfekte olan hava partiküllerinin yalnızca% 0.001'inin solunum bölgesine girebileceğini ortaya koyan bir çalışma yayınladı.

Birleşmiş Havayolları

1,2 milyar yolcu arasında IATA, yalnızca 44 yayınlanmış potansiyel uçak içi aktarım vakası buldu. Bu 44 vakanın çoğu, pandeminin ilk günlerinde maske gerekmediğinde meydana geldi.

Hava yolculuğu geçen yıla göre hala yaklaşık yüzde 70 azaldı, ancak bahardan bu yana bir artış var. Bu haftanın başlarında, Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA) ABD havaalanlarında yaklaşık bir milyon kişiyi taradı - ajansın Mart ortasından bu yana en yüksek rakamı.

Earnest, "İyileşme görüyoruz, ancak daha önümüzde uzun bir yol var," dedi. "Ve hava yolculuğunun güvenliği hakkındaki tüm bu umut verici bilgiler ve bir test rejimini uygulama açısından yaptığımız bazı ilerlemelere rağmen - biz normale dönene kadar normale yakın bir yerde olamayacağımızın farkındayız. yaygın olarak dağıtılan ve uygulanan bir aşıya sahip olmak. "