#Havacılık Haberi

Pegasus Airlines,Nereye baksanız aklınıza seyahat etmek mi geliyor? Pegasus olarak, sizin ve sevdiklerinizin sağlıklı uçuşlar yapabilmesi için tüm önlemlerimizi aldık. Biz uçuşlarımıza başladık, sizleri de uçuşlarımıza bekliyoruz. 

 flypgs.com

Pegasus Hava Yolları, son dönemde tüm dünyada tedirginlik oluşturan yeni tip koronavirüse karşı aldığı önlemleri açıkladı.

#Havacılık Haberi

 

Alınan önlemler kapsamında şirket filosunda yer alan uçaklar, sıklığı artırılmış şekilde ve uluslararası standartlarda, uçak üreticilerinin talimatlarına uygun olarak dezenfeksiyon işlemine tabii tutuluyor, koltuk başlıkları düzenli olarak değiştiriliyor. Alınması gereken önlemler ve uygulanması gereken prosedürler hakkında derinlemesine bilgilendirilen Pegasus ekipleri; tüm süreci büyük bir hassasiyet, profesyonellik ve hakimiyetle yönetiyor.

#Havacılık Haberi

 

Dış hatlardan gelen uçuşlarda Pegasus kabin ekipleri tarafından misafirlere halk sağlığı yolcu tanıtım formları dağıtılıyor ve formların misafirler tarafından doldurulması sağlanıyor. Doldurulan formlar ise uçağın inişini takiben ilgili birimlere iletiliyor.

#Havacılık Haberi

 

Sağlık Bakanlığı’nın yönlendirmesiyle gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde, bu uçuşlarda seyahat etmiş misafirlere olası bir durumda daha kolay ulaşılması sağlanıyor. Ayrıca uçaklarda kabin ekipleri ve misafirler için koruyucu maskeler de hazır bulunduruluyor.

"Her gün binlerce misafir taşımanın sorumluluğuyla hareket ediyoruz”

Pegasus kabin ekiplerinin uçağa yolcu alımı esnasında ya da uçuş sırasında hastalık belirtisi gösteren bir misafir olması halinde izleyecekleri adımların netlikle belirlendiğini ifade eden Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, "Sağlık Bakanlığımız büyük bir titizlik ve hassasiyetle bu süreci yönetiyor. Biz de her gün binlerce misafirimizi taşımanın verdiği sorumlulukla hareket ediyor ve üzerimize düşen tüm görevleri eksiksiz yerine getiriyoruz." dedi.

#Havacılık Haberi

 

FLY Service