Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Türkiye’nin dört bir yanından teknoloji tutkunlarını ağırlamaya devam ediyor.

Yağmurlu havaya rağmen ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği festivalin üçüncü gününde etkinlikler ve yarışmalar gün boyu sürerken, festivali Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Fuat Oktay ile Gençlik ve Spor Bakanı Sn. Mehmet Kasapoğlu ziyaret etti.

Türkiye’nin Geleceği TEKNOFEST’te…

Festivalin üçüncü gününde gençlerle bir araya gelen ve öğrencilerin projeleri hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Fuat Oktay, “TEKNOFEST heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Bu festival, teknoloji festivali. Yani burası Türkiye’nin ve dünyanın bugününü değil, geleceğini konuşuyor. Gençleri görüyorum, Selçuk Ağabeylerini görünce her şeyi unutuyorlar ve hepsi mühendis olmak, hepsi bir şeyler geliştirmek ve mucit olmak istiyor. Bu sevgiyi aşılamak kolay bir şey değil. Biz 15-20 yıl öncesindeki Türkiye’den bugün geldiğimiz aşamada kendisine güveni olan gençlerimiz ve bir Türkiye manzarası var. Artık dünyadaki bütün konseptleri, savunma sanayi alanındaki bütün paradigmaları yıkarak yeni konseptler geliştiren bir Türkiye var. Şimdi bu teknolojiyi sivil alana yaymak istiyoruz. Sadece tek bir sektördeki gelişme büyük ve güçlü Türkiye için yeterli değildir. Şimdi bunun bilinciyle TEKNOFEST’in de buna odaklandığını görüyorum. Ben bundan duyduğum memnuniyeti de özellikle ifade etmek istiyorum.” açıklamasında bulundu.

FLY Service