#Drone (İHA-2) Sorumluluk ve Gövde Sigortası 

Drone Champions AG simli şirket tarafından tasarlanıp üretilen ve Drone Champions League adlı oyunu tanıtmak maksadıyla kullanılan dron, Hırvatistan’da yapılan bir etkinlikte kullanıldı.

Bütün gövdesi karbondan üretilen “Big Drone” isimli araç, aerodinamik bir kaportadan çıkan 6 adet kola sahip. Her bir kolda aynı eksene sahip iki pervanesi bulunan araç, toplam 12 pervaneyle uçuyor. Big Drone insanlı bir hava aracı. Ancak dron içinde oturan kişi pilot değil bir yolcu. Zira drone, uzaktan kumandayla yerden kontrol ediliyor.

Mount & Blade II: Bannerlord çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Drone Champions ekibi Vrsar Hırvatistan’da gerçekleştirdiği gösterinin ilk etabında dronun limitlerini zorlamaya karar vermiş. Red Bull ekibinin de görüntülediği ilk uçuşta aracın yolcu koltuğuna bir manken konmuş. Ortaya konan manevraların daha önce böyle bir büyüklükteki dronda hiç denenmediğini belirten ekip, daha sonraki uçuş için ise kabine Drone Champions kurucusu Herbert Weirather’ı yerleştirmiş.


Cansız manken ile birlikte yapılan akrobasi hareketlerine kıyasla daha sakin bir uçuş gerçekleştiren Weirather, denemenin ardından emniyetli bir şekilde yere inmiş. Weirather uçuş sonrası yaptığı açıklamada, “İleriki dönemlerde yepyeni bir yarış deneyimi yaratmak ve dron pilotlarını DCL-The Game vasıtasıyla işe almak vizyonuyla ilk insanlı akrobasi dronunu geliştirdik ve ürettik” açıklamalarında bulunmuş.

Aşağıdaki videoda izleyebileceğiniz ve cansız mankenler yerine insanlarla yapılacak akrobasi uçuşlarının geleceği henüz belli olmasa da bu tür araçların hareket kabiliyetleri gerçekten etkileyici görünüyor.