Tamay ZENGİN

Havacılık sektörünün kendi faaliyet alanlarında önde gelen iki büyük şirketi, PEGASUS HAVA YOLLARI ve AYJET UÇUŞ


OKULU’nun, uzun yıllardır devam eden iş birliklerine eklemiş oldukları yeni iş birliği anlaşmasının imza töreni; PEGASUS Hava Yolları Genel Müdürlük binasında, PEGASUS Hava Yolları CEO’su Sn.Güliz ÖZTÜRK, PEGASUS Uçuş Akademi Grup Başkanı Sn.Yavuz Selim ÖZMEN, PEGASUS Temel Eğitimler Kıdemli Müdürü Sn.Korhan ÇELİK ve AYJET Uçuş Okulu Genel Müdürü Sn.Celal CİNGÖZ, AYJET Uçuş Okulu Müdürü Sn.Naci UÇAR ve AYJET Uçuş Okulu Eğitim Müdürü Sn.Salim ONUR’un katılımları ile gerçekleşti.

22 Nisan 2022 tarihinde PEGASUS HAVA YOLLARI ve AYJET Uçuş Okulu işbirliğinde; eğitim bedelini adayın karşıladığı (Self-funded), “İstihdam Garantili MPL Pilotaj Eğitim Programı” kapsamında, tüm seçim aşamalarını başarıyla tamamlayarak sürece dahil olmaya hak kazanan adaylar belli oldu. İlk eğitim grubu; 18 Temmuz 2022 tarihinde eğitime başladı.

AYJET Uçuş Okulu’nda başlayan Faz-1 ve Faz-2 safhalarını başarıyla tamamlayan öğrenciler Faz-3 ve Faz-4 safhalarını tamamlamak üzere PEGASUS HAVA YOLLARI’nda eğitime devam edecekler. 21 ay sürmesi planlanan eğitimin ardından öğrenci pilotlar, PEGASUS HAVA YOLLARI bünyesinde First Officer olarak kokpitteki yerlerini alacak. 

İş birliği dahilinde; yakın ve orta vadede sürdürülmesi planlanan (Self-funded), “İstihdam Garantili MPL Pilotaj Eğitim Programı”na başvurmak için ilanları takip edebilirsiniz