#Gökyüzühaberci "EYLÜL DERGİSİ"

Havayolu ayrıca Dünyanın En İyi Business Class'ı, Dünyanın En İyi Business Class Lounge Yemeği ve Orta Doğu'daki En İyi Havayolu Ödüllerine Layık Görüldü.

25. yılını kutlayan QatarAirways aldığı ödüllerle yükselişini sürdürmüş oldu.

DOHA, Katar – Havayolu, 2022'de 25. yıldönümünü gururla kutlarken, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından benzeri görülmemiş bir şekilde yedinci kez "Yılın Havayolu" seçildi. Bugün Londra'da düzenlenen ışıltılı bir etkinlikte, önde gelen küresel havayolu şirketi, Dünyanın En İyi Business Class Lounge Yemeği ve Orta Doğu'daki En İyi Havayolu da dahil olmak üzere üç ödül daha aldı. QatarAirways, 2011, 2012, 2015, 2017, 2019, 2021 ve şimdi de 2022 yıllarında 'Yılın Havayolu' seçildi.

Prestijli 2022 Skytrax ödülleri, mükemmellik ve ayrıcalıklı olmayı bir ölçüt alan ünleri nedeniyle sektörde imrenilmektedir. QatarAirways'in ev sahibi havalimanı ve merkezi Hamad Uluslararası Havaalanı da kısa süre önce Dünyanın En İyi Havalimanı seçildi ve üst üste ikinci yıl ödülünü evine götürerek, yolcuların Dünyanın En İyi Havaalanı üzerinden Dünyanın En İyi Havayolu ile seyahat ettiklerini bilerek rahatlayabilmeleri ve uçuşlarının keyfini çıkarabilmelerini sağladı.

Havayolunun patentli Qsuite'e sahip premium kabini, altı yıl boyunca Dünyanın En İyi Business Sınıfı seçilirken, Al Mourjanlounge olağanüstü mutfak mükemmelliği ile tanındı ve Dünyanın En İyi Business Class Lounge Yemeği ödülüne layık görüldü. QatarAirways, sadece küresel havacılıkta değil, aynı zamanda son derece rekabetçi bir bölgede de lider rolünün bir başka onayıyla, mükemmellik konusundaki itibarının, güçlü bir küresel ağın, önde gelen küresel ortaklıkların ve Hamad Uluslararası Havaalanı ile temas noktasına sahip her yolcu yolculuğunun güçlü bir teyidi olarak Orta Doğu'daki En İyi Havayolu olarak ilan edildi.

QatarAirwaysGroupCeo’su Sayın Akbar Al Baker şunları söyledi: "QatarAirways kurulduğunda Dünyanın En İyi Havayolu olarak adlandırılmak her zaman bir hedefti, ancak yedinci kez kazanmak ve üç ek ödül almak inanılmaz, çalışanlarımızın tümünün sıkı çalışmalarının bir kanıtıdır. Sürekli özveri ile çalışmaları, yolcularımızın QatarAirways ile uçarken mümkün olan en iyi deneyimi yaşamalarını sağlamaktır. 25. yılımızı kutladığımız aynı yıl bu ödülleri kazanmak daha da ödüllendirici ve bize oy veren tüm yolcularımıza içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Desteğiniz bizi her geçen gün daha büyük başarılara götürüyor, sadakatinize değer veriyoruz ve QatarAirways ile uçtuğunuzda ömür boyu sürecek anılar yaratmayı hedefliyoruz."

Skytrax'tan Edward Plaisted şunları söyledi: "2022 Dünyanın En İyi Havayolu ödülünü almak, QatarAirways'in yüksek standartlarının büyük bir takdiridir ve havayolu personelinin her üyesinin müşterileri memnun etmek için sıkı çalışmasını ve özverisinin sonucudur. QatarAirways, COVID-19 salgını boyunca tutarlı bir şekilde uçan en büyük havayolu şirketiydi ve ağları hiçbir zaman 30 varış noktasının altına düşmedi ve bu kararlılık, 2022 Yılının Havayolu Şirketi olarak bu ödülle müşteriler tarafından açıkça tanındı.

QatarAirways'in bu büyük ödülü yedinci kez elde etmesi hem eşsiz hem de dikkate değer bir başarıdır ve bu başarılarından dolayı kendilerini tebrik ediyoruz."Yaygın olarak "Havacılık Endüstrisinin Oscar'ları" olarak bilinen ödüller, Eylül 2021'den Ağustos 2022'ye kadar olan 12 ayı kapsıyordu ve QatarAirways'in küresel ağını 150'den fazla varış noktasına geri döndürdüğü bir dönem olan sonuçlarda 14 milyondan fazla uygun giriş sayıldı. Havayolu ayrıca daha önce Ocak 2021'de Skytrax COVID-19 Güvenlik Derecelendirmesini alan ilk küresel havayolu şirketi oldu.QatarAirways'inSkytrax tarafından düzenlenen 2022 Dünya Havayolu Ödülleri'nde kazandığı ödüllerin tam listesi şöyle:

• Yılın Havayolu Şirketi

• Dünyanın En İyi Business Class

• Dünyanın En İyi Business Class Lounge Yemeği

. Orta Doğu'daki En İyi Havayolu

Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri, 1999 yılında gerçekten küresel bir müşteri memnuniyeti çalışması sağlamak için tanıtılan bağımsız ve tarafsızdır. Dünyanın dört bir yanındaki gezginler, ödül kazananları belirlemek için en büyük havayolu yolcu memnuniyeti anketinde oy kullanıyor.

Çok sayıda ödül kazanan havayolu QatarAirways, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından yönetilen 2021 Dünya Havayolu Ödülleri'nde 'Yılın Havayolu' olarak ilan edildi. Ayrıca 'Dünyanın En İyi Business Sınıfı', 'Dünyanın En İyi Business Class Havayolu Salonu', 'Dünyanın En İyi Business Class Havayolu Koltuğu', 'Dünyanın En İyi Business Class Uçak İçi Catering' ve 'Orta Doğu'daki En İyi Havayolu' seçildi. Havayolu, benzeri görülmemiş bir altıncı kez (2011, 2012, 2015, 2017, 2019 ve 2021) ana ödülü kazanarak endüstrinin zirvesinde tek başına durmaya devam ediyor.

QatarAirways şu anda dünya çapında 150'den fazla varış noktasına uçuyor ve Skytrax tarafından 'Dünyanın En İyi Havaalanı' seçilen Doha merkezi Hamad Uluslararası Havaalanı üzerinden bağlantı kuruyor.