#Gökyüzühaberci "EKİM DERGİSİ"

Burdurlu yamaç paraşütçüleri, uçuşlarından elde ettikleri geliri Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde oturan SMA Tip 1 hastası 4,5 aylık Yusuf Baran Korkmaz'ın tedavi masrafına destek amacıyla ailesine gönderecek.

Burdurlu yamaç paraşütçüleri, uçuşlarından elde ettikleri geliri Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde oturan SMA Tip 1 hastası 4,5 aylık Yusuf Baran Korkmaz'ın tedavi masrafına destek amacıyla ailesine gönderecek.Burdur Yamaç Paraşütü Spor Kulübü sporcuları SMA Tip1 hastası Yusuf Baran'ın tedavisine destek olmak için uçtu. Sporcular, hafta sonu vatandaşlarla yaptıkları tandem uçuşlarından elde ettikleri geliri Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde oturan SMA Tip 1 hastası 4,5 aylık Yusuf Baran Korkmaz'ın tedavi masrafına destek amacıyla ailesine gönderecek.

Yamaç paraşütçüsü Aydın Yusufoğlu, Geliri Yusuf Baran kardeşimize ilaç alınması için göndereceğiz. İki hayalimiz var. Birincisi uçma hayali olanların hayallerini gerçekleştirmek, ikincisi yaşama tutunabilme hayali olan Yusuf Baran kardeşimizin ilacını alabilmesi için katkıda bulunmak. Kulüp olarak az da olsa Yusuf Baran kardeşimizin kanatları olmak istiyoruz. Yusuf Baran'ın ihtiyacı olan ilaç bedelinin şu anda yüzde 15'lik kısmı toplanabildi. Etkinlikle ülke genelinde farkındalık yaratıp ilaç parasının tamamlanarak Yusuf Baran'ın sağlığına kısa sürede ulaşmasını istiyoruz diye konuştu.Yusufoğlu, 8 aylık olmadan ilaç tedavisine başlanırsa Baran'ın kas kaybının önüne geçileceğinden bahsetti. Baran'ın bir kardeşinin de SMA Tip1 hastalığı nedeniyle vefat ettiğini dile getiren Yusufoğlu Amacımız ailenin ikinci çocuğunu da bu hastalıktan kaybetmemesi. Bu durum insanı derinden etkiliyor. Toplum olarak duyarsız kalmadan herkesi elini taşın altına koymaya davet ediyoruz dedi.