#Gökyüzühaberci "Kasım Dergi"

AYJET Uçuş Okulu, 106’ıncı dönemmezuniyet törenini 29Ekim 2022 Cumartesi günü; Özyeğin Üniversitesi 12.dönem mezuniyet töreni

30 Ekim 2022 Pazar günü mezun pilotlar ve aileleriyle birlikte Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Pilotaj Lisans Programı Eğitim Müdürü Doç. Dr. Sayın Semih SORAN, Özyeğin Üniversitesi Baş Yer Dersi Öğretmeni Kaptan Pilot Sayın Mehmet Bülent AKSUM ve Özyeğin Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın Pınar HORASANLI GÖKALP’in katılımları ile Hezarfen Havaalanında gerçekleştirmiştir.

Hava yollarında pilot olmak hedefiyle AYJET Uçuş Okulunda 106.dönem ile uçuş eğitimine başlayan 16 genç pilot adayı ve AYJET Uçuş Okulu ile Özyeğin Üniversitesi arasında 2012 yılından itibaren devam eden uçuş eğitimi işbirliği kapsamında yoğun ve yorucu bir eğitimi başarıyla tamamlamanın haklı gururunu yaşayan 28 pilot adayı, havayolu pilot lisansı almaya hak kazanmışlardır

Törenlerde, AYJET Okul Müdürü Naci UÇAR, Özyeğin Üniversitesi Baş Yer Dersi Öğretmeni Kaptan Pilot Mehmet Bülent AKSUM, 106’ıncı dönemin birincisi Burak Kağan ÖZOĞUZ ve Özyeğin Üniversitesi 12.dönemin birincisi Melis TABAK konuşma yapmışlardır.

Bugüne kadar AYJET Uçuş Okulu’nun yetiştirdiği 1631 mezun pilotun 1330’ukokpitteki yerlerini almış ve havayollarında uçmaya başlamıştır.

Ayjet ailesi yeni mezun ettiği pilotlarla büyümeye ve hızla büyüyen Türk Sivil Havacılığına yetiştirdiği pilotlarıyla katkı sağlamaya devam ediyor.

Mezun pilotlara diplomalarının verilmesi, brövelerinin takılması, 106.dönem birincisiBurak Kağan ÖZOĞUZ’a ve Özyeğin Üniversitesi 12.dönemin birincisi Melis TABAK armağanlarının takdim edilmesi ve fotoğraf çekimi sonrası, Hezarfen Havaalanında verilen ikram ile tören tamamlanmıştır.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99.yılı ve 106.dönemimizin mezuniyet töreni nedeni ile 29 Ekim Cumartesi günü Akrobasi Pilotumuz Sn.Orkun ÖZDELİCE,ZLIN uçağımız ile törene katılan değerli konuklarımıza akrobasi gösterisi gerçekleştirdi.

Genç mezun pilotlarapilotluk kariyerlerinde başarılar ve emniyetli uçuşlar dileriz.