Türk Hava Yolları'nın Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü dolayısıyla kabin ekipleriyle bir araya geldi.

Türk Hava Yolları Ekip Terminali'nde düzenlenen kahvaltıya, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Genel Müdür Yardımcısı (Uçuş İşletme) Mehmet Kadaifçiler ve Kabin Hizmetleri Başkanı Özlem Öncel de katıldı.

Organizasyonda, Türk Hava Yolları'nın geçmiş dönem üniformalarını giyen kabin ekipleriyle bir zaman yolculuğu yapıldı ve günün anlam ve önemine ilişkin çeşitli etkinlikler düzenlendi. Kabin ekipleri, klasik müzik dinletisi eşliğinde uçuş görevleri öncesinde keyifli anlar yaşadı.

Etkinlikte konuşan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, kabin memurlarının Dünya Kabin Memurları Günü'nü kutladı ve onlara teşekkür etti. Bolat, kabin memurlarının gökyüzünde milyonlarca misafirin güven içinde seyahat etmelerini sağladığını belirterek, emeklerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Ayrıca, kabin memurlarının katkılarıyla elde edilen başarıları gelecekte de sürdüreceklerine inandığını vurguladı.

Ahmet Bolat ve Bilal Ekşi, kabin ekipleriyle yakından ilgilenerek pasta kesimi ve fotoğraf çekimi yaptıktan sonra tüm kabin ekiplerine teşekkür ederek uçuşlarına uğurladılar.

Kabin Memurluğu, 31 Mayıs 1980 yılında profesyonel bir meslek olarak kabul edilmiş ve Türkiye'de 1999 yılından bu yana her yıl 31 Mayıs'ta çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Türk Hava Yolları, ilk kez 1933 yılında 8 kişilik bir kabin ekibiyle misafirlerini bulutların üzerine taşımış olup bugün 14.096 kişilik bir kabin ekibi ailesine sahiptir ve bu özel günü gururla kutlamaktadır.