Denver Uluslararası Havaalanı'nda çalışan bir United Airlines pilotu, park yerindeki bir kolu baltayla parçaladı yaklaşık 700 dolarlık hasara neden olduğu iddiasıyla suçlanıyor.

63 yaşındaki pilot Kenneth Henderson Jones, olayın güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerinde, tam boyutlu bir baltayla park koluna saldırdığı anlar görülüyor.

Videonun 2 Ağustos tarihinde CBS News Colorado tarafından elde edildiği belirtiliyor. Görüntülerde, pilotun park kolunu tabandan kesmek için 23 kez baltayı kullanması ve daha sonra havaalanı çalışanlarıyla yaşadığı mücadele yer alıyor. Jones, olay sonrasında "Kırılma noktasına geldiğini" ifade etti.

Olayın ardından Adams County yetkilileri, Jones'u kabahatli suç teşkil eden yaramazlıkla suçladı. Mahkeme duruşması 25 Eylül tarihine planlanmış durumda. United Airlines ise iç soruşturmanın devam ettiğini ve pilotun izne ayrıldığını belirtti.

Kenneth Henderson Jones, daha önce büyük jetleri uçurmak için derecelendirildiği belirtilen federal kayıtlara göre, CBS News Colorado'dan gelen sorulara yanıt vermedi. Jones'un ayrıca, park yerindeki kuyruklar ve izinle ilgili sorunlar nedeniyle "bekleyen herkesin sorunlarından kurtulmaya çalıştığını" ifade ettiği belirtiliyor.

Havaalanı kameralarından elde edilen görüntülerde, havaalanına atanan polis memurlarının Jones'u yakalayıp gözaltına aldığı ve daha sonra serbest bırakıldığı anlar da yer alıyor.