Türk spor tarihine altın harflerle yazılan bir sayfa daha eklendi. A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nda kazandığı zaferle tüm Türkiye'yi coşturdu.

İGA İstanbul Havalimanı, bu büyük başarıyı coşkuyla karşılamak için her detayı düşünerek hazırlandı.

Bugün havalimanında toplandı binlerce voleybolsever, Filenin Sultanları'na olan sevgi ve desteklerini coşkuyla ifade etmek için bekledi. Havaalanı, bu tarihi anı kutlamak için bando müziği ve çiçeklerle donatıldı. Türk bayrakları ve milli gururun sembolü haline gelen A Milli Kadın Voleybol Takımı, İstanbul Havalimanı'na muhteşem bir karşılama ile döndü.

Uçağın inişi sırasında geleneksel "su tagı" gösterisi ile karşılanan Filenin Sultanları, havacılık geleneğini coşkuyla yaşadılar. Bu özel an, zaferlerini kutlayan Türk halkı tarafından büyük bir coşkuyla izlendi.

Uçağın aprona inişi sonrasında 'follow me' araçları, Türk bayraklarıyla süslenmiş bir şekilde milli takımı terminal binasına yönlendirdi. Milli sporcular, uçaktan indikten sonra büyük bir sevgi ve tezahürat gösterisi ile karşılandı. VIP bölümüne doğru hareket eden sporcularımız, zaferlerini aileleri, yakınları ve tüm Türkiye ile paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar.