Sabiha Gökçen Havalimanı, Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak düzenlenen "Sabiha Gökçen’in İzinde" söyleşisinin konuğu olan Kuveyt'in ilk kadın kaptanı Elif Güveyler'e teşekkür etti.

Havalimanı, ilhamını Sabiha Gökçen ve Türkiye Cumhuriyeti'nden alan kadın pilotları ağırlamaktan gurur duyuyor.

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi kızı olan Sabiha Gökçen'in anısını yaşatma amacıyla düzenlenen bu özel etkinlik, Türk sivil havacılığının tarihine ışık tutuyor. Kuveyt'in ilk kadın kaptanı Elif Güveyler, etkinlikte Sabiha Gökçen'in ilham verici hikayesini ve Türk sivil havacılığının gelişimine katkılarını paylaştı.

Sabiha Gökçen Havalimanı yetkilileri, bu tür etkinliklerin düzenlenmesiyle Sabiha Gökçen'in mirasını yaşatmayı ve kadın pilotların başarılarını kutlamayı amaçladıklarını belirttiler. Türkiye'nin gurur kaynağı olan Sabiha Gökçen'in izinden giden kadın pilotlara destek olmayı sürdüreceklerini ifade ettiler.

Sabiha Gökçen Havalimanı, Cumhuriyetin 100. yılında bu tür etkinliklerle Türk sivil havacılığının gelişimine katkıda bulunmaya devam ederken, Sabiha Gökçen'in anısını yaşatmaya kararlıdır.