Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Ulaştırma Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Batman'da Açılış ve Temaslarda Bulundu

Batman'a bir dizi açılış ve temaslarda bulunmak üzere gelen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Batman Havalimanı'nda coşkulu bir karşılama ile ağırlandı. Vali Ekrem Canalp ve AK Parti Milletvekili Ferhat Nasıroğlu tarafından karşılanan bakanlar, ilk olarak valilik ziyaretinde bulundu ve şeref defterini imzaladı.

Bakan Şimşek, Valilik Toplantı Salonu'nda düzenlenen İl Koordinasyon Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, son 20 yılda Batman'ın her alanda önemli ilerlemeler kaydettiğini vurguladı. Özellikle ulaşım altyapısında gerçekleşen gelişmeleri dile getiren Şimşek, "Bizim hükümetlerimizin en büyük özelliği hizmet siyaseti yapmamızdır. Hizmet siyaseti esastır, çünkü biz halkımızın, milletimizin hizmetkarıyız. Cumhurbaşkanımızın felsefesi bu. Bu çerçevede, önümüzdeki yıllarda Batman'a da büyük bir çaba içerisinde olacağız" ifadelerini kullandı.

Şu anda devam eden projelerin toplam değerinin 13,5 milyar lira olduğunu belirten Bakan Şimşek, bu projelerin sadece ulaşım konularını içermediğini, aynı zamanda Batman'ın önemli bir sanayi üssü olması noktasında da ciddi çalışmaların bulunduğunu sözlerine ekledi. Şimşek, bu konudaki detayları ilerleyen dönemde paylaşacaklarını ifade etti.

Batman'daki ziyaretleri kapsamında, bakanlar Batman'ın ulaşım altyapısıyla ilgili önemli projeleri yerinde inceledi ve ilgililerle bir araya geldi. Batman'a yapılacak hizmetlerin önümüzdeki dönemde artarak devam edeceği vurgulandı.