İstanbul Havalimanı, seyahati kolaylaştırmayı temel bir insan hakkı olarak gören ve bu doğrultuda önemli adımlar atan küresel bir merkez olma yolunda hızla ilerliyor.

İstanbul Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu, 2023 yılı sonuna kadar 100 havayoluna ev sahipliği yapma hedefine doğru kararlı bir şekilde ilerlediklerini belirtiyor.

Kalyoncu, hedeflerine ulaşma konusundaki kararlılığını paylaştığı bir videoda, daha önce duyurdukları 100 havayoluna ev sahipliği yapma hedefine giden yolda önemli bir adım daha attıklarını duyurdu. Dün gerçekleşen Thai Airlines'in İstanbul Havalimanı'ndan gerçekleştirdiği ilk uçuş ile birlikte, hedeflerine bir adım daha yaklaştıklarını vurguladı.

Kalyoncu, paylaştığı videoda şu ifadelere yer verdi: "Thai Airlines, dün itibariyle İstanbul Havalimanı'nda uçuşlarına başlayarak 99. havayolu şirketi oldu. Bu, 2023 yılı sonuna kadar 100 havayoluna ev sahipliği yapma hedefimize ulaşmak adına önemli bir adımdır. Hedefimizi gerçekleştirmek için azimle çalışmaya devam ediyoruz."

İstanbul Havalimanı, bu yılın sonuna kadar Asya'nın en büyük havayolu şirketlerinden biri ile iş birliği yaparak 100 havayoluna ev sahipliği yapma hedefine ulaşmayı planlıyor. Bu başarı, İstanbul Havalimanı'nın uluslararası arenada önemli bir ulaşım ve bağlantı noktası olma konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koyuyor.

Mehmet Kalyoncu, videoda ayrıca, bu başarıyla birlikte İstanbul Havalimanı'nın uluslararası hava trafiğindeki etkileyici konumunu daha da güçlendireceklerini ve seyahat edenlere benzersiz bir deneyim sunacaklarını belirtti. İstanbul Havalimanı, küresel çapta bir ulaşım merkezi olma hedefi doğrultusunda attığı bu adımlarla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.