Etihad Havayolları, A380 model uçağı için birinci sınıfı bir adım öteye taşıyan lüks bir süit olan "The Residence" için ikinci bir rota başlatıyor.

40.000 feet yükseklikte özel bir oturma odası, çift kişilik yatak ve duşlu banyo sunan bu süit, şu anda sadece Abu Dabi ile Londra arasında değil, aynı zamanda Abu Dabi ile New York arasında da rezervasyon yapılabilecek.

Gelecek yılın 22 Nisan'ından itibaren Etihad Havayolları, yolculara Abu Dabi ile New York arasında çift katlı A380 uçağıyla seyahat etme seçeneği sunacak. Şu anda A380 modeli sadece Abu Dhabi ile Londra arasında uçarken, yeni rota, The Residence'ta seyahat etmek isteyenler için ikinci bir fırsat sunuyor.

Lansman teklifinin bir parçası olarak, yolcular, The Residence'a birinci sınıftan yükseltme yapabilecekleri özel fiyatlarla karşılaşacaklar. Tek kişi için başlangıç fiyatı 10.999 AED (yaklaşık 4.500 $) iken, iki kişi için bu fiyat 14.999 AED (yaklaşık 6.200 $) olarak belirlenmiş durumda. Ancak bu avantajdan faydalanmak isteyenlerin 12 Aralık'a kadar rezervasyon yaptırmaları gerekiyor.

Abu Dabi ve New York arasındaki standart The Residence yükseltme ücreti, tek kişi için 16.600 AED (yaklaşık 6.800 $) olarak belirlenmiş durumda. Bu ücret, birinci sınıfın başlangıç ücretinden daha yüksek olup, 28.020 AED'den (yaklaşık 11.600 $) başlayan birinci sınıf ücretini içeriyor.

Etihad'ın A380 uçağı, New York'a günlük iki uçuştan birinde hizmet verecek. Diğer günlük uçuş ise birinci, iş ve ekonomi kabinli bir Boeing 787-9 uçağı olacak, ancak bu uçakta The Residence bulunmayacak.

Etihad Havayolları CEO'su Antonoaldo Neves, Atlantik üzerinde bu "olağanüstü" uçağı kullanmaya başlamaktan heyecan duyduklarını belirterek, "The Residence'ta uçan yolcuların, ekonomiden başlayarak tüm sınıflarda yüksek düzeyde hizmetin keyfini çıkaracaklarını ve dinç bir şekilde varacaklarını" ifade etti. Abu Dabi Uluslararası Havaalanı'nın adının, gelecek yıl 9 Şubat'tan itibaren Zayed Uluslararası Havaalanı olarak değiştirileceği de açıklandı.