Sakarya'da adrenalin tutkunlarının gözde adreslerinden Kırantepe'de yamaç paraşütü yapanlar, kent manzarası eşliğinde gökyüzüyle buluşuyor.

Yamaç paraşütü açısından en elverişli mekanlar arasında yer alan Serdivan ilçesindeki Kırantepe Sivil Havacılık Merkezi'ne İstanbul ve çevre illerden gelen ziyaretçiler, Sakarya semalarında uçarak, farklı bir deneyim yaşıyor.

Sportif havacılık kulüplerince düzenlenen yamaç paraşütü eğitimlerine katılan kursiyerler de teorik eğitim sonrası ilk uçuşlarını burada gerçekleştiriyor.

Ulaşım kolaylığı, geniş alanı ve büyük şehirlere yakınlığıyla adrenalin tutkunlarının cazibe merkezi haline gelen Kırantepe'de vatandaşlar, gökyüzünü renklendiren yamaç paraşütü pilotlarını izlemenin keyfini yaşıyor.

Fenomen Hava Sporları Kulübü ve uluslararası yamaç paraşütü eğitmeni, bölgede 2010 yılından bu yana faaliyet gösterdiklerini söyledi.

Meteorolojik koşullar uygun olduğunda martta başlayan eğitimlerin ekim sonuna kadar devam ettiğini anlatan Yıldız, "Kulüpte, şu an devam eden aktif öğrenci sayımız 200'ün üzerinde. Eğitimler 20-28 kişilik gruplarla devam ediyor. Bugün de o uçuşlardan birini gerçekleştiriyoruz." dedi.