Pegasus
İGA Simply The Best
Derya Zengin Ergün
Derya Zengin Ergün

Yeni yılda büyük heyecan

Yeni yıl her zaman içimi kıpır kıpır yapmıştır.
Işıl ışıl süslenen sokakları, mağazaları gezmekten kendimi alamam. Her yeni yılın geride bıraktığımız yıldan daha da güzel geçmesini dilerim hep.
Bu yıl hayatımızın en güzel yılını geçireceğime çok eminim. Çünkü minik kızımız yeni yılla birlikte kucağımızda olacak. Bizimle birlikte kocaman bir yıla gözlerini açacak.
Bu yıl çok usluyduk bu yüzden noel baba en güzel hediyeyi bana, canım eşime ve sevgili ailelerimize verdi.
Sabırla merakla bekliyoruz bebeğimizi. Büyük bir maratonun sonuna geldik artık. Tek dileğimiz prensesimizi sağlıklı görmek, o mis kokusunu içimize çekmek.
Paraymış, malmış, mülkmüş hepsi ne boşmuş meğer. Bu duygunun yerini hiçbir şey alamazmış.
Babamın dediği kadar varmış. Kardeşim ve bana sizin için canımı veririm der her zaman. Ah babacım seni öyle iyi anlıyorum ki şimdi. Bizim bebeğimizde canımızın parçası.
Ezgimiz seni merakla, hasretle bekleyen öyle çok kişi var ki.
Sağlıkla gel miniğim.
Terlik skandalı
Temel Kotil, yılın bu son günlerinde hayatının gafını yaptı sanırım.
Gazetelerde, internet sitelerinde çarşaf çarşaf Temel Kotil'in hacdan dönerken çekilmiş fotoğrafları yer aldı.
Fotoğrafta Kotil ayağında terlikleri VIP'den ülkemize giriş yapıyordu. Gülümsüyordu... O anda başına geleceklerden habersizdi tabi...
 THY Genel Müdürü ayağında terlikleriyle verdiği pozdan sonra taşa tutuldu.
Koskoca THY Genel Müdürüne yakışır mı bu kılık kıyafet, madem halk gibi geliyor VIP'ten girmesin... Takunya giyseymiş daha iyiymiş vs.
Tüm bu haberleri ve yorumları benimle beraber birçok kişi okumuştur.
Ben üzerinde çok durmadım. Açıkçası evet dikkat etmeliydi ama etmemiş ve bence bu kadar büyütülmemeli diye bile düşünmüştüm. Bahsini açmamış önemsememiştim.
Temel Kotil hiç bir zaman bana kasıntı, soğuk, çalışanlardan ve halktan uzak bir insan olarak gelmemiştir. Bu durumu da belki o yüzden çok umursamadım.
Havacılık sektöründe bir çok Genel Müdürden daha kolay ulaşabildiğiniz, daha rahat muhabbet ettiğiniz bir insandır kendisi. Halkın içindedir yani her zaman.
Bu olay bence apronda deve kesilmesi haberine döndü. Büyütüldü ve abartıldı. İşine gelenler de bulduk bir açık vurun gitsin dedi.
Zaten insanlar olaylara karşı işine geldiği gibi bakmayı, yorumlamayı çok iyi becerir.
Kotil'in ayağımda sorun vardı o yüzden giydim açık ayakkabı demesine bile bin türlü laf söylendi.
Keşke şortla gelmiş olsaydı ve çıkan bu tür laflara da sizene kardeşim diyebilseydi. İşte o zaman herkes bir durur belki düşünür. Aaa evet ya bizene diyebilirdi.
Bir taş atılmış kuyuya herkes çıkarma çabasında bırakın bunları kim ne giymişleri, kim ne iş yapmış, nasıl yapmış, ne kadar kar etmiş vs bakın.
Yeni yılda yeni zihniyetler, gelişmiş beyinler diliyorum.
YAZARIN DİĞER YAZILARI