Pegasus
İGA Simply The Best
Derya Zengin Ergün
Derya Zengin Ergün

Jolly turdan kazık

Bende bir takıntı vardır iyisi olsun başım ağrımasın. En iyi sigorta şirketini, en iyi tur firmasını, en iyi bankayı seçerim ki işlerim aksamasın, sorun çıkmasın.
Yoğun ve soğuk kış aylarında hep neyin hayalini kurarız ah bir yaz gelse de tatile çıksak deniz, kum, güneş üçlüsüne kendimizi tüm benliğimizle bıraksak bütün yılın yorgunluğunu atsak kafamızı boşaltsak.
Bu yıl yeni çıkan erken rezervasyon modasına uyarak rezervasyonumuzu bu hayallerle yaptırdık. Paramızı ödedik. Hotel geçen yıl kaldığımız hotel olduğundan sorun yaşamayacağımızı bilerek içimiz rahat tatilin gelmesini beklemeye koyulduk. Üniversiteden arkadaşım ailesiyle bizim tatilimize ortak olmak istedi. Bizde memnuniyetle ve kendimizden emin Jolly turdan rezervasyonunu hotele yaptırabileceğini söyledik. Allah'tan bizi dinlememiş ve ufak bir araştırma sonucu bizim yediğimiz kazıktan yemeden kurtuldu. MNG turizmde bizim kaldığımız hotel fiyatı Jolly tura göre çok çok daha ucuzmuş. Rezervasyonunu MNG turizmden yaptırdı. Ben hala Jolly tura güvenerek eminim odalarda fark vardır diye kendi kendimi teselli ediyorum. Hotele gittik arkadaşım ailesiyle odasına yerleşmişti bizi de yerleştirdiler odaya... Arkadaşım 1722 biz 1726 numaralı odada kaldık. Aynı kat, aynı manzara, birbirinin aynısı iki oda ... Yani biz yediğimiz kazıkla kalakaldık. Küçümsenemeyecek bir zararla bir daha Jolly turu kullanmamamız gerektiğini anlamış olduk. Her  hotel için böyle midir bu tarz bir fark var mıdır bilmem ama benden söylemesi biz yedik kazığı siz yemeyin.
Jolly tur yetkililerine selamlar, kaçtı müşteriler. Kendinizi bir şekilde savunursanız okuyucularımla paylaşmak isterim bu kazığın sebebini.
Yolcu bekleyenlere havadar otopark
Atatürk Havalimanı yolunun genişletilmesi sırasında çok yoğun trafik sorunları yaşamış 10 dk süren yolu 1 saatte geçmiştik.
Çile sona erdi, yol genişledi mi ? Görüntüde öyle ama pratikte otopark görevi görüyor şuan. Havalimanına dönüşün rahatlaması için sağ tarafa doğru genişletilen yol şuan yolcularını almaya gelenlerin kamp yeri oldu. Sıra sıra dizili arabaları görüp otopark buraya kadar uzuyor mu diye düşünmeyin sakın. TAV otoparkına giriş çıkış ücretli olduğundan, yolcu karşılamaya gelenleri polis gelişte bekletmediğinden zeki Türk halkı kendine yeni bekleme salonu buldu.
Yolun çilesini biz çektik sefasını cimri yolcu yakınları sürüyor sanırım. Daha amacına ulaşamayan yol bu gidişle ileride trafiği daha da sıkıştıracağa benziyor. Emniyetin şuan için buna göz yummasını da şaşırarak izliyoruz doğrusu.
THY Airport Hotel kuracak
Tüm havacılık haberlerini şöyle bir tarayıp neler oldu son günlerde diye hatırlamaya çalışırken bu haber dikkatimi çekti THY Airport Hotel kuracak.
Süper fikir... Hele hotelin yeri daha da süper. Valla daha önce neden düşünülüp yapılmamış, kimden çıktıysa fikir kendi adıma tebrik ediyorum.
Dünya havacılık sektörü 9 milyar dolarlık zarar beklerken yılın ilk çeyreğinde yüzde 10'luk büyüme sağlayan THY, Atatürk Havalimanı Genel Yönetim Binası yanındaki arazisine Airport Hoteli kurma kararı aldı. Avrupa Havayolları Birliği'nin referans alınması gereken şirket tanımlaması yaptığı THY, 27 dönümlük arazi için yolcuların havaalanından hiç dışarı çıkmadan uçağına gidebileceği 5 yıldızlı hotelin işletmesini de Hilton, Dedeman gibi markalara verecek. Önümüzdeki günlerde proje teklifi almaya hazırlanan THY, bu otelle ve THY Do&Co üzerinden de Ortaköy'deki Hatice ve Fehime Sultan Yalıları ile ilk kez hotel sahipliğine de girmiş. Hoteli işletecek olan gurup yıllık belli bir oranda gelir taahhüt edecek. Hotel havalimanı yanındaki 27 dönümlük araziye kurulacak. Yurtdışındaki airport hotellerin tarzında olacak. Yolcuların uçaklarına gitmeleri için yürümeleri yeterli olacak dedi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI