İstanbul Airport 1
Derya Zengin Ergün
Derya Zengin Ergün

Jolly turdan kazığa cevap

Geçen ayla benzer bir başlık oldu dimi? Geçen ay ki yazımda Jolly turdan hotel satın aldığımı ve bayağı kazıklandığımı yazmıştım.
Okuyamayanlar için geçen ay ki yazının bir bölümü (Bu yıl yeni çıkan erken rezervasyon modasına uyarak rezervasyonumuzu bu hayallerle yaptırdık. Paramızı ödedik. Hotel geçen yıl kaldığımız hotel olduğundan sorun yaşamayacağımızı bilerek içimiz rahat tatilin gelmesini beklemeye koyulduk. Üniversiteden arkadaşım ailesiyle bizim tatilimize ortak olmak istedi. Bizde memnuniyetle ve kendimizden emin Jolly turdan rezervasyonunu hotele yaptırabileceğini söyledik. Allah'tan bizi dinlememiş ve ufak bir araştırma sonucu bizim yediğimiz kazıktan yemeden kurtuldu. MNG turizmde bizim kaldığımız hotel fiyatı Jolly tura göre çok çok daha ucuzmuş. Rezervasyonunu MNG turizmden yaptırdı. Ben hala Jolly tura güvenerek eminim odalarda fark vardır diye kendi kendimi teselli ediyorum. Hotele gittik arkadaşım ailesiyle odasına yerleşmişti bizi de yerleştirdiler odaya... Arkadaşım 1722 biz 1726 numaralı odada kaldık. Aynı kat, aynı manzara, birbirinin aynısı iki oda ... Yani biz yediğimiz kazıkla kalakaldık. Küçümsenemeyecek bir zararla bir daha Jolly turu kullanmamamız gerektiğini anlamış olduk. Her hotel için böyle midir bu tarz bir fark var mıdır bilmem ama benden söylemesi biz yedik kazığı siz yemeyin. )
'Jolly turdan kazık' başlıklı yazıma Jolly'den cevap geldi. Bir hanımefendi aradı, Belgin hanım. Karşısındakini asla dinlemeyen sürekli konuşan ve aynı şeyleri tekrarlayan bir hanımefendi. Şöyle bir konuşma geçti aramızda 'Reklamın iyisi kötüsü olmaz ama...' 'keşke yazmadan önce bizi arasaydınız, keşke konuşsaydık, keşke yazmasaydınız da bizi arasaydınız....' sürekli keşke keşkeli uzayıp giden bir konuşma... Sonunda hanımefendiye dinlemiyorsunuz sürekli konuşuyorsunuz. Bana mail atın en iyisi dedim. Konuyu araştırın mağduriyetimin sebebini açıklayan bir mail istiyorum.
İşte gelen mailin bir bölümü,
'Bizler Jolly Tur olarak müşterilerimize her zaman en iyi fiyatı sunmak için çalışmaktayız. Bu anlamda da işbirliği içerisinde olduğumuz 400'ü aşkın tesisten 300'den fazlası ile en iyi fiyatlarla çalışmanın yanında 100'den fazla tesis ile Türkiye pazarında tek yetkili satış acentesi olarak çalışmaktayız. Tatilcilerin uygun fiyat avantajlarından yararlanabilmesi için Erken Rezervasyon sisteminin ülkemizde uygulamaya alınması konusunda sektörün önde gelen isimlerinden olan firmamız, erken rezervasyon süreçlerinin bitimde de müşterilerine en iyi fiyatları sunabilmek adına gerek tesislerle gerek bankalarla kampanya çalışmalarına devam ederek en yoğun sezonlarda dahi müşterilerine büyük indirim oranları sunmaktadır. Elbette bu süreçlerde yılların getirdiği tecrübelerimiz ve sektördeki saygınlığımız büyük rol oynamaktadır.
Ancak bilindiği gibi sektöre büyük ya da küçük ölçekli birçok firma bulunmaktadır ve her Turizm Acentesi aynı kapasitede olmamakla birlikte farklı tesis ve bankalarla farklı koşullarda anlaşmalar yapabilmektedir. Bu durum göz önüne alındığında bir firmanın fiyat politikasını tek bir ürün üzerinden genellemenin büyük bir haksızlık olduğu kanaatindeyiz.'
Ben gelen mail'den tatmin olmadım. Fikrim aynı şekilde devam ediyor. Bu ay ki yazımı da Jolly tur'a ayırarak bir reklamlarını daha yaptık. Reklamın iyisi kötüsü olmazmış ya. Bu zihniyetle iş yapılıyorsa zaten bir hayır beklememek lazım. Bu şikayeti bile reklam olarak algıladılar. Demek ki yeterince başarılı değilsiniz müşterilerinizi mutlu edemiyorsunuz. Daha çok çalışmanız gerekiyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökyüzü Haberci Android Market'te.

GÖKYÜZÜ HABERCİ E-DERGİ

  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 292
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 291
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 290
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 289
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 288
Gökyüzü Haberci'yi Facebook'ta takip edin
gökyüzü haberci twitter
GH bayram banner