Pegasus
İGA Simply The Best
Derya Zengin Ergün
Derya Zengin Ergün

TASSA'dan anlamlı proje

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:Times; panose-1:2 2 6 3 5 4 5 2 3 4; mso-font-charset:162; mso-generic-font-family:roman; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:536902279 -2147483648 8 0 511 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; mso-bidi-font-size:10.0pt; font-family:Times; mso-fareast-font-family:Times; mso-bidi-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> TASSA, ilköğretim çağındaki çocukların öğrenim görmesi için İstanbul Beylikdüzü'nde okul inşaa ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlanacak 4 katlı, 40 derslikli ilköğretim binası, bin 200 öğrenci kapasiteli olacak.

Her sınıfına uçak kazalarında hayatını kaybeden şehit kabin memurlarının adı verilerek meslektaşlarını yad etmeyi amaçlayan dernek yetkilileri, okulda eski resimler ve uçak maketlerine de yer vererek küçük zihinlerin havacılığa ilgi duymalarını sağlamayı amaçlıyor.

Okulun tamamı TASSA tarafından bağış toplanarak bitirilecek.

Her sektör, her tür şirket ve ferdi olarak herkes yardımda bulunabiliyor. Avea ile anlaşma imzalanarak SMS yoluyla yapılması sağlanan bağış hesabı, Yapı ve Kredi Bankası'nın " 84583126" nolu hesabına yatırılacak.

Beylikdüzünde'ki inşaat Projesini kısaca özetleyen Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Levi, 2009 Mart ayında Genel Kurul Toplantısı'nı gerçekleştirdiklerini ifade ederek, Güzel bir projeye imza atmak için TASSA İlköğretim Okulu'nu yapalım dedik.

Projeyle hem kaybettiğimiz arkadaşlarımızın isimleri yad edilmiş olacak, hem de çocuklarımıza okul kazandırmış olacağız dedi.

Derneğin Genel Sekreteri Semra Dereli ise okulun tamamlanması için en önemli unsur olan bağışlara dikkat çekti.

Belki de kurulduğu günden bu yana TASSA'nın altına imza attığı en önemli projelerden biri için buradayız diyen Dereli, TASSA İlköğretim Okulu'nun kendileri açısından çok kutsal bir vazife olduğunu söyledi.

Bu yüzden canla başla yardımları toplamak için çalıştıklarını belirten Dereli, "Maalesef başta hayal ettiğimiz kadar bağış alamadık.

Buradan herkese çağrıda bulunmak istiyorum.

Avea hatları olanlar, kuruluş yıldönümümüz olan 1965'e boş kısa mesaj atarak 10 TL okulumuza bağışta bulunabilir." dedi.

Bunu okurken düşünebilirsiniz, Doğu'da da okula ihtiyacı olan pek çok bölge var diye. Neden İstanbul diye.

Biz de merak ettik sorduk.

Aldığımız cevaplar bana göre çok geçerliydi.

Beylikdüzü'nde o bölge de yakında hiç okul yok ve o bölge çocukları maalesef uzun bir yol kat ederek başka bölgelerdeki okullara gidiyor.

Üstelik bunun için servis gerekli ve durumu iyi olmayan çocuklar için bu kolay altından kalkılacak bir yük değil.

Dolayısıyla uzun süre yürüyerek okullarına gidiyor bu bölgedeki bazı çocuklar.

İkinci neden, TASSA okulu MEB'e teslim edecek ama desteğini çekmeye, bağlantısını koparmaya niyeti yok.

"Okul yaptım bitti" deyip çekilmeyecekler.

Üçüncü olarak da tabii ki, konumu itibariyle İstanbul Atatürk Havalimanı'na yakınlığı.

Kim bilir, belki de oradan mezun olan pek çok havacılık sevdalısı öğrencinin iş yeri olacaktır Havalimanı...

İncelenince pek çok açıdan anlamının daha iyi kavrandığı bu projeye imza atan TASSA ve emeği geçen herkesi kutluyorum.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI