İstanbul Airport 1
Derya Zengin Ergün
Derya Zengin Ergün

Gökyüzünün bir 'inci'si

Hoşuma gitti bu slogan Gökyüzünün hem birincisi hem de tek incisi olmak çok gurur verici. 12 yıldır bu birinciliği gururla taşıyoruz. Daha uzun yıllarda taşımaya devam edeceğiz.
Güçlü kadromuz, tecrübeli yönetimimiz, değerli okurlarımız oldukça biz bu dergiyi daha yıllarca göklerde taşırız.
Yıllardır bizi takip eden havacılık tutkunlarına, engin bilgilerini bizlerle paylaşan köşe yazarlarımıza, çalışma arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum buradan.
İlk ve tek olmanın verdiği özgüvenle her ay dergimizi heyecanla, merakla, titizlikle hazırlıyoruz. Aldığımız olumlu yorumlar, tebrik sözcükleri, ödüller de doğru yolda olduğumuzu bize tekrar tekrar kanıtlıyor.
12 yıl ilk ve tek olabilmek, sürekli ileriye gitmek, başarılarımıza başarı katmak tecrübeli yöneticimiz Yusuf Zengin'in bizlere öğrettikleri sayesindedir. Sevgili babam Yusuf Zengin'in güzel bir sözü vardır. Her zaman der ki kimler geldi kimler gitti. Ne Bakanlar, ne yöneticiler gördük hepsi gitti biz hala buradayız. Gerçektende öyle, 12 yıl boyunca kimler geldi kimler geçti. Dergimizin ne kadar uzun soluklu olacağını düşünenlerin çoğu yok artık, ama biz hala varız ve ilk ve tek olmaya devam ediyoruz.
Bu ay ki yazımda aslında sadece 12. yılımıza yer verecektim ama tam ben yazı yazarken eski bir arkadaşım geldi. Anlattıklarını buradan herkesle paylaşmalıyım diye düşündüm.
Arkadaşım özel bir havayoluna girmiş yeni kurulanlardan bir tanesine orayla ilgili hiç hoş olmayan şeyler anlattı. Çalıştığı şirketi kötülemek değildi amacı çalışanların yaşadıklarını üzülerek anlattı.
Yaklaşık dört aydır maaşları geciktiren şirketin çalışanlarının mağduriyetini dile getirdi. Parça parça maaş alıyorlarmış. Çalışanlardan bazıları 600 TL maaş alıyormuş ve bu gelirle ev geçindirmeye çalışıyormuş tabi maaşlar ödenmeyince çok zor duruma düşüyorlarmış. İşe gelirken otobüs akbilini dolduramayanlar varmış. İş yerinde yedikleri yemeklerden artanları eve götürenler oluyormuş. Ev kirasını ödeyemeyenlere çalışanlar aralarında para toplayıp veriyormuş.
Yaklaşık 250 kişinin çalıştığı bu yeni kurulan özel havayolunun 6. uçağı alması ama maaşları vermemesi aklıma Ali Arıduru'nun söylediği bir sözü getiriyor. 'Parası olan herkes havayolu şirketi kurmaya kalkmasın.'
Bu şirkette sürekli bir eleman sirkülasyonu varmış, elemanlar sürekli değişiyormuş pilotlar işten ayrılıyormuş. Ben bu durumda bu şirketin uçaklarının bakımından da şüphe duymaya başlarım. Çalışanlar çay kahve moduna geçmiş kimse maaş almadığı için çalışmıyormuş. O zaman bu şirket neden kurulmuş. Çocuğa oyuncak olsun diye havayolu şirketi kurulmuş edası seziyorum ben bu şirkette ve de geleceği en azından çalışanların durumunun hiç hoş olmadığını düşünüyorum.
Şirket ismi vermiyorum onlar kendini anlamıştır umarım bir an önce toparlanırlar ve elemanlarını mağdur etmekten vazgeçerler. Profesyonel bir şekilde işlerini yaparlar. Bu iş çocuk oyuncağı değil insan canı taşınıyor o uçaklarda.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökyüzü Haberci Android Market'te.

GÖKYÜZÜ HABERCİ E-DERGİ

  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 292
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 291
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 290
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 289
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 288
Gökyüzü Haberci'yi Facebook'ta takip edin
gökyüzü haberci twitter
GH bayram banner