İstanbul Airport 1
Derya Zengin Ergün
Derya Zengin Ergün

Bedava tatil kazanmak isteyen

Birini överken birini yermekten hiç hoşlanmam. Bazı insanlar maalesef bunu çok yapar. Başarılı bir işi anlatırken rakip firmayı kötülemenin bir alemi yoktur hiçbir zaman. Kendi hedeflerini, projelerini, yaptıklarını ve yapacaklarını anlatırsan zaten yeterli olacaktır.
Hafta sonu bir gazetede tam sayfa haber vardı, havacılıkla ilgili olduğu için satır satır okudum.
Sabiha Gökçen CEO'su Gökhan Buğday'la röportaj yapılmıştı. Havacılık bilgisinin ne olduğunu bilmediğim hanımefendi röportajın tamamında Atatürk Havalimanını kötülüyor Sabiha Gökçen Havalimanını göklere çıkarıyordu.
Röportajın bir kısmı şöyle; "Herkes için zaman değerli. Herkes daha az beklemek, uçağa vaktinde binmek, inmek ve havalimanından ayrılmak istiyor. Ama son zamanlarda özellikle İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan gecikmesiz uçan kimse yok gibi. Son zamanlarda en çok olan şu. Uçağa vaktinde biniyorsun binmesine de, sizin uçağın önünde kalkmayı bekleyen en az 10 uçak daha olduğundan, kaptan sürekli 'kalkış için sıra bekliyoruz' anonsu yapıp duruyor. Neticede 50 dakikalık Ankara uçuşu size 3-4 saate patlıyor. Öğrendik ki bu sıkıntının en büyük sebebi Atatürk Havalimanı'ndaki pistin yeterli olmaması."
Tekrar söylüyorum havacılık bilgisinin ne olduğunu bilmediğim bu hanımefendi böyle genellemelerle bu tür bir yazı yazamaz.
Sabiha Gökçen Havalimanı çok güzel oldu, çok gelişiyor bunların hepsinin farkındayız. Uzun zamandır atıl durumda. Şimdi onun sırası geldi, konuşmaya başlıyor artık. Atatürk havalimanının yıllar öncesinden yapılmış anlaşmaları, alınmış kararları var. Büyük yatırımlar yapılıyor neye göre zamanında alınan kararlara göre. Bakanlık şu kadar uçak kalkacak bu kadar iniş olacak diye taahhütlerde bulunmuştur ki zamanında bu işlere girilmiştir.
Sabiha Gökçen'in zamanı geldi ama birini yaparken, birini yıkmanın birini överken, birini yermenin mantığını kavrayamıyorum.
Çok güzel işlere imza atmaya başlayan Sabiha Gökçen daha da büyüyerek İstanbul'a yakışan bir havalimanı halini aldı.
2000 yılında tamamen atıl olan havalimanı 2010 yılında büyüyerek gelişti. Büyümeye daha da devam edecek. Bunun için yeri de imkanı da mevcut.
Modüler yapılan iki tarafa da büyüme imkanı olan havalimanında yapılacak ikinci pist ise ilk piste paralel yapılacak. Böylelikle iniş ve kalkışlarda uçaklara kolaylık sağlanacak. 
Bedava tatil kazandık
Kim kime bu devirde bedava tatil verir?
İşte bu sorunun cevabını merak ettiğim için çağırdıkları yere gittik. Bakalım altından ne çıkacak dedik. Tam 2,5 saat süren berbat bir pazarlama çabasıyla devre mülk satmaya çalıştılar bize. O kadar ucuz ve basitti ki satış sistemleri sıkıntıdan patladık. Üniversite öğrencilerine 3 gün eğitim vermişler. Ellerine bir kalem bir sürü kağıt sürekli yazıp bir şeyler anlatıyorlar. Son ses müzik açık. Yani tamamen ucuz eskiden kalma pazarlama tekniğiyle güya beyninizi yıkayacaklar satış yapacaklar. Hiç hoşlanmadık, bu ucuz pazarlama tekniğinden dolayı almadık devre mülkü. Satış yapan daha profesyonel bir ekip olsaydı eminim alırdık.
HLC Turkey yetkililerine buradan sesleniyorum acilen satış şeklinizi ve ajansınızı değiştirin. İnsana güven vermiyorlar ayrıca çok eski sistemle satış yapmaya uğraşıyorlar.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökyüzü Haberci Android Market'te.

GÖKYÜZÜ HABERCİ E-DERGİ

  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 292
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 291
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 290
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 289
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 288
Gökyüzü Haberci'yi Facebook'ta takip edin
gökyüzü haberci twitter
GH bayram banner