Pegasus
İGA Simply The Best
Derya Zengin Ergün
Derya Zengin Ergün

Kuşadası yetkilileri uyumayın

Hotelleri kim denetliyor. 3-4-5 yıldız veriyorlar ya, kim veriyor bunları. Hadi veriyorlar sonra tekrar bakıyorlar mı? Bu hotel hala bu yıldızları hakediyor mu? Yoksa kendini bozmuş mu?
İşini yine birileri iyi yapmıyor. Berbat bir hotele sen kalkıp dört yıldız verirsen ben bazı şeyleri sorgulamaya başlarım.
Tatile gidecekler dikkat... Bu yazımı dört gözle okuyun. Kuşadası'na gidiyim bu yıl tatilimi orada geçireyim diyorsanız daha da iyi okuyun...
Kuşadası'nı severim daha öncede gitmiştim. Bu yılda orayı tercih ettik. Denizi çok güzel az tuzlu ve soğuk değil tam benlik yani... Davutlarda gittiğim plajlarda tamamen kum kızımın sevdiği gibiydi... Milli parkı kesin görmelisiniz koylardan oluşuyor. Muhteşem bir denizi var. Palet ve gözlükte götürün yanınızda doğal akvaryumda yüzüyor gibi oluyorsunuz. Kıyıda bile rengarenk balıklar var. Önümüzdeki yıllarda yine tercih edeceğim tatil yerlerinden Kuşadası.
Temmuz ayında acele karar verilmiş 4 günlük bir tatil için yola çıktık. Feribotta hotel araştırmaya başladık. Tabi hepsi dolu yer yoktu. Sonunda bir hotel bulduk Davutlarda 4 yıldızlı Egeria
Beach Club Hotel
. Acele gittiğimiz için, Kuşadasın'da arkadaşlarımıza katıldığımız için, sürekli dışarıda olduğumuzdan, dışarıda yemek yediğimizden, sadece yatmak için hoteli kullandığımızdan çok sorun etmedik hotelin durumunu. Ama köşe yazımda yazmadan da geçemeyeceğim yani. Gitmeyi düşünenler hemen vazgeçsin. Aklınızdan silin, rezervasyonlarınızı iptal edin. İnternet sitelerinde öyle fotoğraflar koymuşlar ki bu hotelle alakası yok. Odalar berbat, banyo iğrenç. Yemekler yenmez. Çocuk parkı tek salıncak, paslanmış kayaktan ibaret. Tam anlamıyla felaket.
Hotele gelenler sürekli tur firmalarını arayıp rezervasyonları iptal ettirdi başka hotellere geçmek için başvurdu. Sürekli lobide kavga vardı.
Dediğim gibi biz sürekli dışarıdaydık hotelde yemedik, içmedik tatilimizi zehir etmek istemedik.  Artık insanlara nasıl anlatıldıysa hotel, gelen hüsrana uğradı.
Sürekli telefon konuşmaları şöyleydi. Berbat bir yer çok moralim bozuk. Ya da küçük bebeğim var ben bu hotelde asla kalamam değiştirin.
Havlular yenilenmiyor, yatak çarşafları değişmiyor neden çamaşırhanede ilaç bitmiş... Üç kişi kaldığımız odaya bir havlu versem yetmez mi diyor çalışan? Ya anlatamam tamamen rezalet üstüne rezalet.
Çıkarken memnun olmadığımızı çok kötü bir hotel olduğunu söyledik yetkililere hiç umurlarında değildi. Sürekli aynı sözleri duydukları için alışmışlardı.

Yeni el değiştirmiş bu yıl. Anlaşılan işi bilmeyen birileri almış hoteli.
Bu beceriksizler insanların tüm yıl beklediği altı üstü bir haftalık tatillerini rezil ediyorlar.
TÜROB'a, KODER'e, Otelciler Birliğine, T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'da Teftiş Kuruluna, Yatırım İşletmeler Genel Müdürlüğüne, Kuşadası Kaymakamlığına, Aydın Valiliğine ve şuan hatırlayamadığım tüm yetkililere şikayet dilekçesi gönderdim. Bakalım kim ilgilenecek birşeyler yapacak, ya da umursamamaya devam mı edilecek. Herkes yerini hak etsin, görevini layığıyla yapsın. Bu hotelin acilen denetlenmesini istiyorum. 4 yıldız ne demek pansiyonlar bile daha temiz oluyor. 4 yıldızlı hotellere haksızlık yapılıyor.  
İşte yine aynı konu herkes her işi yapmasın... Apartmandan bozma hastaneler, rezil gibi hoteller, tek uçaklı havayolu şirketleri hepsi yok olmaya mahkum.
İşini iyi yapanlara haksızlık bu şirketlerin meydanlarda olması. Bu hotele 4 yıldız verenleri de araştırıcam bakalım benim göremediğim ne görmüş sorucam.

YAZARIN DİĞER YAZILARI