İstanbul Airport 1
Derya Zengin Ergün
Derya Zengin Ergün

Yeni Yılınız Kutlu Olsun

2011'in herkese mutluluk, sağlık, başarı getirmesini dilerim. Doğduğu günden beri bize şans getiren, hayatımızı anlamlaştıran dergimizin bu ayki kapağındaki benim biricik kızım Ezgi'nin saf kalbinin, temiz yüreğinin bizim ailemize getirdiği sevgiyi hepinizin yaşamasını dilerim.

İç hatlar karmaşası
Havalimanlarındaki kaos hiç bitmez. En mükemmel havalimanını inşa etsen, en harika şekilde yönetsen yine de her zaman  bir karmaşa vardır.
Geçtiğimiz günlerde uzun zamandır gitmediğim iç hatlara gittim. Hiçbir değişiklik yok hala eski haliyle duruyor. Antalya Havalimanında yapılan yenilikler Atatürk Havalimanına da çok yakışır doğrusu umarım önümüzdeki yıllarda oda olur. 
Benim dikkatimi çeken bir başka konu ise geliş katındaki personel kapısı...
O kadar ortada duruyor ki her yolcu bu kapıdan içeri girme ya da içerdeki yolcu dışarı çıkma çabası içine giriyor.
Eskiden daha kenarda olduğunu hatırlıyorum. Şimdi çok ortada kalmış. Yolcusunu bekleyen camdan gören ama ulaşamayan yolcu yakını kendini kapıdan içeri atıyor. Çünkü kapı giren çıkan personel çok olduğundan sürekli açık halde. Özellikle porterlar sürekli araba taşıyor içeri ve uzun süreli açık kalıyor kapılar. İç hatların ağası olmuş porter arkadaşlarda bu kapıdan içeri girmeye çalışan ya da kapıdan çıkmaya çalışanları diğer kapıya kışkışlıyorlar resmen.
Beklediğim yolcum Trabzon'dan geldi. Yaklaşık 40 dakika bavulun gelmesini bekledik. Tüm bantlar boş dururken tek banttan önce Adıyaman sonra Diyarbakır en son da Tranzon yolcularının bavulları geldi.
Üç uçağın tüm yolcuları tek bantın etrafında bavul bekledi.
Eminim açıklaması vardır. Ama dışarıdan hiçte hoş gözükmüyor...  Tüm bantlar boş üç uçak yolcusu tek bantta bekliyor.

2010 yılının son yazısında Free Shop'ta çalışan bazı arkadaşlarada laf etmeden geçemeyeceğim. Hepsi aynı değil tabi ki.
Personel kartımız gidiş katındaki free shoplara açık olduğundan yemek yemeğe geçtiğimizde Free Shoptada son yenilikleri takip etme şansımız oluyor. Bu gidişimde çalışanlardan bir beyefendiye son çıkan erkek parfümlerinin hangileri olduğunu sordum. Sürekli yurt dışına çıktığımdan son uçuşumda almak için. Uçuş sırasında zaman kısıtlı olduğundan önceden araştırma yapıp karar vermek işe yarıyor.
Beyfendinin cevabı 'öyle bir parfüm yok' oldu ve arkasını döndü. Personel kartım olduğu için böyle bir tavır takındığına eminim. Ne kadar yazık ki karşısındaki insanın potansiyel bir alıcı olduğunu anlayamayacak kadar cahil olması. Beyfendinin ismini almayı unuttum keşke alsaydımda buradan kendisinin bir yeni yılını kutlasaydım.
Yönetimden personelle ilgilenmeyin sadece yolcuyla muhattap olun gibi bir uyarı gelmediğini umuyorum. Bazı çalışanların tavırları bu yönde gerçi. Size doğru gelen çalışan personel kartını görünce öcü görmüş gibi geri dönüp kaçıyor. Eğer böyle bir uyarı yapıldıysa çok hatalı buluyorum.
Bu yazdıklarıma da kimse alınmasın kırılmasın bu tavırlar düzeltilsin lütfen.
Tekrar herkesin yeni yılı kutlu olsun, hatalarımızı öğrenip tekrarlamayacağımız bir yıl olsun.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökyüzü Haberci Android Market'te.

GÖKYÜZÜ HABERCİ E-DERGİ

  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 292
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 291
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 290
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 289
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 288
Gökyüzü Haberci'yi Facebook'ta takip edin
gökyüzü haberci twitter
GH bayram banner