Pegasus
İGA Simply The Best
Derya Zengin Ergün
Derya Zengin Ergün

Avrupa Yakası Sabiha Gökçen'den Uçmaktan Korkmayın

Somali'deki insanların içler acısı durumuna kimsenin kayıtsız kalmadığını düşünüyorum. Herkes elinden geldiğince eminim yardımda bulunmuştur.

Bu yüzyılda açlıktan ölen insanların olması hayatın gerçeklerini yüzümüze çarptı.

THY bence üzerine düşeni fazlasıyla yapanlardandı. Somali için uçaklarında da bir yardım kampanyası düzenlemiş.

THY'nin 'Uludağ' uçağını dolduran yolcular, uçak Ankara Esenboğa Havalimanı'na inmek üzere İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan hareket edip 8 bin metre yüksekliğe ulaştığında bir anons duydu. Bu anons, her zaman duymaya alışık oldukları anonslardan farklıydı.

Anonsta şöyle denildi:

'Türk Hava Yolları olarak, Somali'de yaşanan açlık dramına kayıtsız kalmıyor ve Türk Kızılayı ile birlikte, sizlerin de katılımıyla bir yardım kampanyası düzenliyoruz. Somali halkına yardım etmek isterseniz birazdan dolaştıracağımız mühürlü ve kilitli Kızılay kumbaraları aracılığıyla bağışta bulunabilirsiniz. Göstereceğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz.'

Anonsun ardından ellerinde üzerinde 'Merhametinizle iyiliğin zirvesine' yazılı kumbaraları taşıyan kabin görevlileri, yolcular arasında dolaşarak Somali için yardım topladı.

Kızılay'ın yardım kumbarasına ilk parayı bağışlayan THY Genel Müdürü Temel Kotil, birde açıklama yaptı, Türk Hava Yollarının yurt içi ve dışına günde 800 sefer düzenlediğini belirterek, 'Yaklaşık günde 100 bin yolcu taşıyoruz. Her yolcumuz 10 lira verse günde bir milyon lira yardım toplanır. İnşallah önümüzdeki günlerde tüm uçaklarımızda bu yardımları toplayacağız ve Kızılay'a teslim edeceğiz. Oradan da Somali'ye gidecek. Hayırlı olsun' dedi.

Kargo uçaklarıyla Somali'ye yardım gönden THY'nin ayrıca böyle bir uygulama yapması gerçektende harika olmuş.

 

Avrupa Yakası Sabiha Gökçen'den Korkmayın

Avrupa yakasında ve Atatürk havalimanı yaklaşık 10 dakika bir mesafede oturan bir kişi olarak her zaman Sabiha Gökçen'den uçmaktan korktum.

Uçak biletlerine baktığımda da hep içim yandı. Çünkü AHL'den uçan firmalarla ISG'den uçan havayollarının bilet fiyatları arasında fark var.

Ağustos ayındaki tatilimizde yine Atatürk havalimanını tercih ettik.

Antalya'dan 13,40 dan kalkıp Atatürk Havalimanına gidecek uçağa bilet aldık, bizimle birlikte gelen arkadaşlarımızda 13,45 'te Sabiha Gökçen'e gitmek için bilet aldı...

En son varış noktamız iki tarafında Avrupa yakası Atakent olacaktı.

Bilin ne oldu ? Sabiha Gökçen'e inen arkadaşlarımız bizden önce Atakent'e gelerek evlerinde oldu...

Atatürk Havalimanına inmeye çalışan bizlerse saat 16,30 civarı ancak evimize varabildik.

Rötarlarla geçen uçuş maceramızda şunu anladım ki Avrupa yakası Sabiha Gökçen'den korkmasın oradaki uçak firmalarını seçip ucuza uçabilir hatta daha hızlı evinizde olabilirsiniz.

Bu arada giderken aynı firma yakıt alırken yolcularını uçağa aldı... Fotoğrafladım bu görüntüyü gerçekten çok ilginçti... Sivil havacılıktan ceza bile verilmeli bence bu duruma çok tehlikeli çünkü...

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI