İstanbul Airport 1
Derya Zengin Ergün
Derya Zengin Ergün

THY zarar etti!

Evet, THY 2011 yılının ilk yarısını zararla kapattı...

Peki, THY'nin zarar etmesinden memnun olan bir basın grubu var mı aramızda sormak isterim...

Ya da uçak düştüğünde oh ne güzel uçak düştü yüzlerce kişi öldü sayfa sayfa haber yapabiliriz THY'yi kötüleyecek bir şey bulduk diyenimiz var mı?

Hiç zannetmiyorum... Bunlar nerden mi çıktı.

Geçtiğimiz günlerde THY Kurumsal İletişim Başkanı Zeki Çukur'la bir muhabbetimiz sırasında çıktı. Kendisi Türk basınının THY'ye düşman olduğunu THY'yi kötülemek için elinden geleni yaptıklarını. Uçak düştüğünde, zarar açıklandığında ya da herhangi kötü bir durum olduğunda manşet manşet haber yapıldığını ve THY'nin hiçbir günahı yokken rencide edildiğini savunuyor. Ona göre THY Milli havayolu ve bu yüzden korunması gerekiyor. Yurt dışında basının milli havayollarını koruduğunu söylüyor.

Tüm bunları söyleyen Zeki Çukur şunu da söylüyor. Türkiye'deki Dergilere ilan verip destek olmuyoruz. Yurt dışında reklam kullanıyoruz.

Neden sen burada uçak getirdiğinde, kokteyl yaptığında, Genel Müdürün Basın Açıklaması yaptığında yurt dışından mı muhabir, dergi getiriyorsun ... Türk gazetecisi senin toplantına katılıyor haberini yapıyor. Nedir bu Türk basınına olan düşmanlık... Ben hiçbir Türk Basını mensubunun rencide etmek amaçlı haber yaptığını zannetmiyorum.

Bazen duyuyorum THY Gurme gazetecileri geziye götürdü, oraya buraya taşıdı... Ya ne alaka ... Türk basını bu birkaç tane gurmeden mi ibaret acaba. THY Basın ve Halkla ilişkileri bu gurmeleri gezdireceğine gerçek haber yapan emek veren tüm THY toplantılarına özel muhabir gönderen sayfa sayfa yazı yazan basın mensuplarıyla muhatap olsun.

Boş boş orda burada gurme gezdirmezse belki basın müşavirliği kim çalışıyor kim emek veriyor daha iyi görür... Bizim THY'den hiçbir beklentimiz yok. 13 yıldır bu dergimiz çıkıyor kaç hükümet gördük, kaç Genel Müdür gördük ... THY hakkında hiçbir zaman durduk yere hiçbir şey yokken kötü haber de yapmadık... Her toplantısına muhabir gönderdik. Her basın açıklamasına dergimizde yer verdik. Uçakları düştüğünde dergimizde kullanmadık bile... Her zaman aldıkları ödülleri, açtıkları seferleri yazdık gurur duyduk milli havayolumuzla... Ama Türk basını hakkındaki yanlış fikirlerini öğrendiğimde üzüldüm doğrusu.

Havacılık sektörüne 13 yıldır hizmet veren bizim gibi bir dergi daha yok. Uçak dergilerinden ya da dernek dergilerinden bahsetmiyorum onlara havacılık dergisi dememiz yanlış olur zaten. Biz işimizi gururla yapmaya her zaman devam edeceğiz. Sizlerin haberlerini yapmaya da devam edeceğiz yurt dışı hayranlığınız yabancı ülke özentiliğiniz bizi işimizi yapmaktan alıkoyamayacak.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökyüzü Haberci Android Market'te.

GÖKYÜZÜ HABERCİ E-DERGİ

  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 292
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 291
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 290
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 289
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 288
Gökyüzü Haberci'yi Facebook'ta takip edin
gökyüzü haberci twitter
GH bayram banner