Pegasus
İGA Simply The Best
Derya Zengin Ergün
Derya Zengin Ergün

Dile Kolay 14 YılBugüne kadar bu köşeden mutluluklarımı, sevinçlerimi, kızgınlıklarımı paylaştım hep sizlerle... Kimi zaman takdir ettiniz beni kimi zaman kızdınız belki bana. Ama biz Mars Yayıncılık Ailesi her zaman objektif davranıyoruz, tüm ekibimizle doğrulara doğru yanlışlara yanlış demek için buradayız.
14 yıl önce küçük bir fidanken bugün koca bir çınar olarak yürüyoruz yolumuzda... 14 yıllık serüvenin verdiği bir gurur var arkamızda, dile kolay geliyor 14 yıl demek ama inanın sektörel bir derginin 14 yıl ayakta kalması çok zordur.
Mantar gibi her gün türeyen ve saman alevi gibi sönen bir dergi olmadığımızı herkese göstermiş olduk. Belki bu kadar köklü bir kuruluşu nasıl devam ettirdiğimizi merak edenler olmuş olabilir, bizim sırrımız işimizi hep doğru, dostça, sevgi ve saygı çerçevesinde yapmamızdır.
Bizler görevimizin ne kadar önemli olduğunun farkındayız, sektörümüzün bu denli gelişmesinde bu denli ses getirmesinde bakanlıkların, havayolu firmalarının, havacılık sektörü firmalarının yanı sıra biz ve bizim gibi havalimanında görev yapan basın mensuplarının da çok büyük bir payı vardır.
Bizlerin yaptığı her haberi değerlendirip, olumsuzlukları düzeltme çabasını gösteren tüm kuruluşlar sayesinde bugün sektörümüz bugünlere gelebilmiştir diye düşünüyorum.
Umuyorum ki bundan sonra da sektörümüzde çok güzel gelişmeler devam edecek ve biz Gökyüzü Haberci olarak tüm bu güzellikleri okuyucularımıza gurur ve mutlulukla duyuracağız.
Bu ay bizim 14. kuruluş yıl dönümümüze denk geliyor, üst düzey yöneticilerimizden, bizi yıllardır takip eden ve bizimle birlikte bu yolda yürüyen dostlarımızdan Gökyüzü Haberci Ailesi ile ilgili görüşlerini almak istedik.
Her gelen yazı sonrasında gerçekten bir kez daha işimizi iyi yaptığımızı ve bu insanların bizlere ne kadar değer verdiğini anlamış oldum. Her yazan sizi 1 paragrafla anlatmak mümkün olmuyor maalesef lütfen kısaltmayın dedi. Herkese teşekkür ediyorum tekrar zaman ayırıp bizlerle ilgili düşüncelerini paylaştıkları için.
Havacılık sektörünün gelişmesinden bu kadar bahsetmişken geçtiğimiz günlerde Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'de 9 yıl içerisinde havalimanı yolcusunun 8,5 milyondan 58,5 milyona yükseldiğini belirterek, 2023'te her 100 kilometrede bir havalimanına ulaşmanın mümkün olacağını söyledi.
100 km bir havalimanı hedefi bundan birkaç yıl önce söylenmiş olsaydı güler geçerdim, şimdi ise gerçekleşme olasılığının o kadar yüksek olduğunu bildiğim için bu durum beni gerçekten heyecanlandırıyor.
Sektörün gelişmesi için el ele vererek çalışmalıyız umarım herkes üzerine düşen görevi yapar ve sektörümüzü ismine yakışır şekilde göklere çıkarırız.

YAZARIN DİĞER YAZILARI