ISG 2020
İGA
Çetin Özbey
Çetin Özbey

Dünyayı Allah Yarattı Ama Onu Şeytanlar Yönetiyor

Ciddi dönemeçlerden geçen ve bir çok badireyi atlatıp, deyim yerinde ise; 'rotaya giren' Türkiye, 7 Haziran seçimlerine kilitlendi. 'Sıradan bir seçim, diğerlerinden farkı ne?' gibi yaklaşımda bulunanlara şunu açıkça ifade edeyim ki; bu seçimler hepimiz için çok önemli...
Bunun nedenini atalarımızın bir sözü ile özetlersek; yanlış yapmış olmayız sanıyorum: 'Dere geçerken, at değiştirilmez'
Biz bırakın dereyi, resmen deniz geçiyoruz...
Yılların birikmiş sorunlarının ve en önemlisi de terör belasının hemen hemen halledildiği, hantal yapının yenilendiği, ekonomide istikrarın sağlandığı bir süreçteyiz.
Ateş çemberine dönen ve çıkar paylaşımlarının yaşandığı bölgemizde piyon değil, oyun kurucu bir rol üslendiğimiz süreçteyiz.
Toplumsal barışın sağlanması için ciddi adımların atıldığı, kanayan yaraların sarıldığı, insan hak ve hürriyetlerinin teminat altına alındığı, adalet olgusunun gerçek manada sağlandığı, geçmişten gelen asaletin yeniden tesisinin sağlandığı bir süreçteyiz.
İçten ve dıştan hainlerin elbirliği içierisinde oyun üstüne oyun kurduğu, kaos yaratmak için ellerinden geleni arkalarına koymadığı bir süreçteyiz.
Tüm bunların devamı, yarım kalmış olanların tamamlanması ve yakalanan sinerjinin sürdürülebilmesi için; mevcut iktidarın devam etmesi gerekliliği net olarak ortaya çıkıyor. Yanlış anlaşılmasın; her hangi bir parti veya düşünce düşmanlığım yoktur. Benim tek derdim; ülkemin başarısı, milletimin refah ve mutluluğudur. Bu konuda elini bırakın, bedenini taşın altına koyan kim olursa başım üstünedir.
Şöyle bir bakıldığında bunları yapan kim?
Elinizi vicdanınıza koyun ve bunun cevabını dürüstçe verin...
Gelelim seçim sonrasına...
Bu millet kısır siyasi çekişmelerden, tutulmayan vaadlerden, yalancı siyasetçilerden, silik kişiliklerden, duruşu olmayan politikacılardan bıktı usandı.
Bu nedenle seçim sonrasında büyük bir değişim bekleyenler (buna kaos ve ekonomik istikrarsızlık da dahi) bence hüsrana uğrayacaklar. Çünkü; mevcut hükümet yine aynı başarıyı elde edecek.
Yani istikrar sürecek...
Sürmeli...
Kalan işler tamamlanacak, yeni yatırımlar devreye sokulacak; yeni, yep yeni bir Türkiye dünyada söz sahibi olacak.
Olmalı...
Tüm bunların olması/gerçekleşmesi tamamen elimizde...
Unutmayın!..
'Dere geçerken, at değiştirilmez...'

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökyüzü Haberci Android Market'te.

GÖKYÜZÜ HABERCİ E-DERGİ

  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 265
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 264
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 263
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 262
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 261
Gökyüzü Haberci'yi Facebook'ta takip edin
gökyüzü haberci twitter