ISG 2020
İGA
Çetin Özbey
Çetin Özbey

Gereksiz Konuşmalar

Şu anda en çok ihtiyaç duyduğumuz şey, geçmişin üzerine bir tülbent örtüp, ülkemize yayılmış olan öldürücü virüsün bünyeden temizlenmesi. Şu an için eskiye dönmenin her fırsatta onu tekrar yaşamanın bize bir faydası olmayacağı açık. Önce orman yangınını tam olarak söndürmek, soğutma operasyonunu yapmak ve ormanın yeniden alevlenmesi ihtimalini ortadan kaldırmak gerek.
Şimdi dönelim realiteye. Orman yangınını ateşleyen tüm ülke tarafından biliniyor. Yangının ilk etapta söndürülmesi ve yayılmaması için millet el ele verdi" Bu ormanın yok olmasının ülke için ne denli büyük bir tehlike olduğunun Türk halkı bilincinde. Ve de yangını çıkartan topluluktan ve başındaki insandan millet nefret ediyor. Başka bir deyişle Türk Milleti bu yangının söndürülememesi halinde ülkenin neler yaşayacağının bilincinde. Türk Halkının, bu sabotajcılara karşı duyduğu nefret en tepe noktada. Daha yukarısı yok.
Şimdi genelde toplumsal barışa kucak açıyoruz. Halkın her kesiminde bu özlem var. Bazılarımız ise, bu gün başarılı olabilmek için geçmişin üzerine örtme mecburiyetinde olduğumuz tülbent'i ha babam açmak, açamazsa da kenardan aralamak için çaba sarf ediyor.
Beş altı sene önce bir kitap okumuştum. Adı konuştukça batıyoruz. Her döneme uygun bir anlatım. Özellikle de için de yaşadığımız bu sürece. O dönemde kitabı bir yazıma konu yaptığımı da hatırlıyorum.
Bu gün Gazetelerde bir haber okudum. Yetkili ve etkililerden biri gazetecilerle konuşacak başka konu kalmamış gibi " 7000 istihbarat elemanının 6 bin 500'ü Fetö'cü çıktı diye başlayıp bu yetmiyormuş gibi " 81 ilin Emniyet Müdüründen 74 adedi, Daire Başkanlarının da tamamı bunlardandı. Hepsini görevden uzaklaştırdık" sözleri ile devam etmiş açıklamasına. Resmi bir ağızdan çıkınca çok daha fazla korkutucu bir bilgi.
Malumun ilanı mı derler bilmiyorum, işte o hesap.  Ama adetler korkunç. Yanılmıyorsam okuduğum o kitapta veya başka bir yazıda bir paragraf vardı. O tarihte bunun sayın etkili ve yetkili büyüğümüz için yazılmadığı ortada ama cuk oturuyor "Konuşmalarınıza dikkat etmezseniz, söylevleriniz içinde yer alan bazı bilgiler içinden çıkılması ve cevaplanması zor olan münasebetsiz sualler şeklinde size geri dönecektir (vb) diyordu.
 Şimdi bir münasebetsiz çıkıp bu 74 adet Emniyet Müdürünün ve de Daire Başkanlarının atama evraklarının altında kimlerin imzası var diye sorsa ve de bunları oralara yerleştirerek hedefleri doğrultusunda icraat yapmalarına izin verenler kim diye sorsa nasıl cevap verebilirsiniz ki?  Benim demek zor, Biziz demek daha zor. Alışılagelen diğer cevaba da kimse inanmaz.  Zira ifade edilen korkunç rakamlar o mazeretin boyutunu çok fazla aştı.
Gelin bu tür gereksiz, hiç bir fayda sağlamayan konuşmaları yapmaktan vazgeçin. Sizden beklediğimiz toplumsal barışı tesis edin, Türkiye'mizi bu tümör'den kurtartarın.. İnsanlara tülbendi aralatmayın. Size güvenmek istiyoruz. Ve de Konuştukça batıyoruz isimli kitabı alıp okuyun.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökyüzü Haberci Android Market'te.

GÖKYÜZÜ HABERCİ E-DERGİ

  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 266
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 265
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 264
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 263
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 262
Gökyüzü Haberci'yi Facebook'ta takip edin