İstanbul Airport 1
Derya Zengin Ergün
Derya Zengin Ergün

THY, 15 Temmuz ve Sonrasını Dünya Basınına Anlatmaya Devam Ediyor

Türkiye'de 15 Temmuz darbe girişimini ve sonrasını dünyanın farklı bölgelerinden davet ettiği basın mensuplarına aktaran Türk Hava Yolları (THY), bu kez Avrupalı gazetecileri İstanbul'da ağırladı.
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, yaşananları gazetecilerle paylaştı.
THY'nin Yeşilköy'deki Genel müdürlük binasında Rusya, Almanya, Norveç, Slovenya, Finlandiya ve Avusturya'dan davet edilen basın mensuplarına THY 15 Temmuz darbe girişimini ve sonrası basın toplantısı ile aktarıldı.
Amaç, Yaşananları İlk Ağızdan Doğru Şekilde Anlatmak


Yurtdışı basının davet edildiği programa ilişkin konuşan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, "Yurt dışında dezenformasyon, algı kampanyaları yürütülüyor ve şu anda da FETÖ'cülerin yurt dışında kalan unsurlarının bir takım faaliyetlerle karalama faaliyetlerini sürdürüyorlar. Biz de Türk Hava Yolları olarak kendi paydaşlarımızı, özellikle turizm sektöründe, seyahat sektöründe, sosyal medyada çeşitli bloggerlar, turizm dergileri, o ülkelerin önemli gazete dergi ve televizyonlarının ilgili önemli basın mensuplarını peyderpey getiriyoruz. Şu anda da daha çok Kuzey Avrupa ülkeleri, Rusya ve Orta Asya civarı olmak üzere arkadaşlarımız 57 gazeteciyi buraya getirdiler. Onlarla samimi bir hasbi hal edeceğiz ve 17 Aralık sürecini ve sonrasını anlatacağız. Türkiye'yi ve Türk Hava Yolları'nı anlatacağız. Türkiye'nin havacılık perspektifini anlatacağız. Türkiye'nin yeni havalimanıyla ülkesini, İstanbul'u nasıl bir hub yapmak istediğini, neden dünyanın en büyük havalimanlarından birini inşa ettiğimizi anlatacağız.
İnanıyorum ki bu faaliyetlerle birlikte Türkiye'deki gerçeklerin ilk ağızlardan muhataplarımıza en doğru şekilde anlatılması suretiyle kara propaganda yapan ve yanlış bilgilendirmelerle, iftiralarla ülkemize sadece 17 Aralık'ta değil halen dışarıda zarar vermek için gayret gösteren ve oyun kuranların oyunları bozulacak" diye konuştu.
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, bizzat ilgilendiği gazetecilere 15 Temmuz kalkışması, öncesi ve sonrasında yaşananları, misafir gazetecilerin daha objektif bir biçimde anlamalarını sağlamak amacıyla ilk ağızdan anlattı. Aycı, gazetecilerin darbe girişimine ilişkin sorularını da yanıtladı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökyüzü Haberci Android Market'te.

GÖKYÜZÜ HABERCİ E-DERGİ

  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 292
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 291
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 290
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 289
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 288
Gökyüzü Haberci'yi Facebook'ta takip edin
gökyüzü haberci twitter
GH bayram banner