İGA Simply The Best
Faik Kaptan
Faik Kaptan

EVANGELİZMİN MAĞLUBİYETİ...

Türkiye'nin girişimiyle hazırlanan karar tasarısı, ABD'nin tehditlerine rağmen BM'de 9'a karşı 128 oyla kabul edildi. Bu karar bence Evangelist kafanın mağlubiyetidir. Şimdi burada uzun uzun Evangelizmin ne olduğunu anlatmak istemiyorum.
Kısaca Evangelistler'in inançlarına göre, Tanrı'nın Hz.İsa'yı tekrar yeryüzüne göndermesi için şartlar zorlanmalıdır. Bu şartlardan en önemlisi ise, "Yahudiler, Allah'ın vaat ettiği kutsal topraklara yerleştirilmediği sürece, İsa Mesih Dünyaya gelmeyecektir" kuralıdır.
Yahudiler de Hıristiyanlar arasında, özellikle Amerika'da, Evangelist mezhebinin kurulmasını sağlayarak, buna inananlarının devletin yönetici kadrosuna getirilmesi sonrası bu tezgahı kurdu. Amerika'nın, Yahudilere devlet kurmalarının ve onları savunmalarının tek nedeni, bu düşünceye inanmalarından kaynaklanıyor.
Hatta onlar, Yahudi ırkının Tanrı'nın seçkinleri olduğuna inanırlar. Yahudi olmadıklarına, Yahudi doğmadıklarına üzülürler ve Yahudiliğin dünya hakimiyeti için çalışırlar.
ABD'yi yöneten çoğu başkan da Evangelist'tir. Öğrendiğimize göre Trump da Evangelist'tir. Son olarak kızı İvanka da Yahudi Kushner ile evlenerek dinini değiştirip Yael adını almıştı.
PARALAR YAHUDİLERİN CEBİNE.
Bildiğiniz gibi KUDÜS; Yahudiler, Müslümanlar ve Hıristiyanlar için çok önemlidir. Peygamberimizin bereketli topraklardan geçerek, Mescid-i Aksa'ya geldiği ve buradan miraca çıktığı yerdir. Burası Hristiyanlar için hac bölgesidir. Her yıl milyonlarca Hristiyan burasını ziyaret eder. Hz İsa'nın burada çarmıha gerildiğine inanılır. Yahudiler tüm bunlardan büyük rant kazanır. Kudüs son zamanlarda umre ziyaretine giden Müslümanların da ilk durağı olmuştur. Ancak ne yazık ki tüm buralara akan Müslüman ve Hıristiyan paraları Yahudilerin cebine gitmektedir. Orada yaşam savaşı veren Filistinlilere bir kuruş bile verilmemektedir.
Yahudiler, işte böyle kutsal bir yerin hakimiyetini hukuksal olarak da ele geçirmek istemektedir. Bu nedenle Evangelistleri harekete geçirdiler. Ancak yanlış hesap Bağdat'tan döndü.
Bu arada ünlü kahinlerden Nostradamus da ABD'nin 2018 yılı içinde parçalanacağını söylüyordu. Kim bilir, bir de bakmışsınız ki, 2018 yılında Siyonistler ile birlikte hareket eden Evangelistler, "Tanrıyı inançlarına göre kıyamete zorlayacağız" derken belki de esas kıyameti kendi içlerinde koparırlar.
BOZUK PARA

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'ndaki (BM) tarihi oylama yapıldığı esnada İsrail'in BM Daimi Temsilcisi Danny Danon konuşmasının başlangıcında milattan sonra 67 yılına ait üzerinde İbranice yazan bir bozuk parayı kurula göstererek, "Bu bozuk para Yahudi atalarımızın Kudüs'le olan binlerce yıllık bağının kanıtıdır. Hiçbir BM kararı, hiçbir boş konuşma, hiçbir genel kurul kararı bizi Kudüs'ten ayıramayacaktır" dedi .
Be mübarek Danon, senin o gösterdiğin paralarından bizim Amasra Müzesi'nde bile Cenevizlilere, Bizanslılara ait olanları var. Senin kafaya göre onlar da İtalya'dan gelip Amasra'yı mı işgal etsinler?
Git işine be Danon...

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökyüzü Haberci Android Market'te.

GÖKYÜZÜ HABERCİ E-DERGİ

  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 292
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 291
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 290
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 289
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 288
Gökyüzü Haberci'yi Facebook'ta takip edin
gökyüzü haberci twitter