Pegasus
İGA Simply The Best
Derya Zengin Ergün
Derya Zengin Ergün

'2020 Dünya Hava Oyunları' Türkiye'de yapılsın

 Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı'ndan (THK) yapılan açıklamada, 2020 Dünya Hava Oyunları'nın Türkiye'de gerçekleştirilmesi için gayretle çalışan Türk Hava Kurumu'nun, aralarında ABD gibi çok güçlü 7 rakibine karşı verdiği mücadelede ipi göğüslemeye çok yakın olduğu belirtildi. 2020 Dünya Hava Oyunları'nın Türkiye'de yapılmasının dünya sportif havacılığının kalbinin 3 yıl boyunca Türkiye'de atmasını sağlayacağını ve 2018, 2019 ve 2020 yılı Havacılık ve Eğitim Faaliyetleri Planlamasını radikal bir şekilde etkileyeceği bildirildi.

THK'dan yapılan açıklamada, THK'nın tüm sportif ve amatör havacılık faaliyetlerini ulusal ve uluslararası yasal, idari ve teknik mevzuata uygun olarak 93 yıldır olduğu gibi 2018 yılında da aynı azim ve heyecanla sürdürmeye devam edeceği belirtilerek, "Türk Hava Kurumu 2020 yılında beşincisi yapılacak Dünya Hava Oyunları'nın (World Air Games) Türkiye'de yapılması için son dönemeçte mücadelesini sürdürüyor. 5 yılda bir yapılan ve ilki 1997 yılında yine Türk Hava Kurumu'muz tarafından gerçekleştirilen Dünya Hava Oyunları'nın sonuncusu 2015 yılında Dubai'de icra edildi. Bir yılı aşkın süredir güzel Türkiye'mizin ev sahipliği yapması için çaba sarf ettiğimiz 5. Dünya Hava Oyunları, katılımcı sayısı açısından Olimpiyat Oyunları'ndan sonra dünyanın en büyük spor organizasyonudur. Türk Hava Kurumu'muz 1929'dan beri 100'ü aşkın üyesi olan Uluslararası Hava Sporları Federasyonu (FAI)'nin kadim, faal ve en saygın üyeleri arasındadır.
O günden bugüne gelişmiş alt yapısı ve yetişmiş teknik kadrolarıyla kesintisiz olarak Türkiye'nin Milli Hava Sporları Kontrol Otoritesi (NAC) unvanını taşımaktadır. Bakanlar Kurulumuzun tanıdığı yetkiyle ülkemizin yegane Hava Sporları Federasyonu'dur. Bu yükümlülük ve sorumluluğu gereği 2020 Dünya Hava Oyunları'nın Türkiye'de gerçekleştirilmesi için gayretle çalışan Türk Hava Kurumu, aralarında ABD gibi çok güçlü 7 rakibine karşı verdiği mücadelede ipi göğüslemeye çok yakındır.
Her yıl Aralık ayında yapılan ve takip eden yılın Ocak ayında ilan edilen; eğitim faaliyetleri, ulusal ve uluslararası şampiyonalar, kulüp, branş ve sporcu seminer programları, milli takımların belirlenmesi gibi çalışmalar gerçekleşecek ve Şubat 2018 sonunda yayınlanacaktır. 2020 Dünya Hava Oyunları'nın, ülkemizde Türk Hava Kurumu koordinasyonunda gerçekleştirilmesi gayesiyle verilen çetin mücadelenin başarılı olması ve Dünya Hava Oyunları'nın Türkiye'de gerçekleşmesi halinde devletimize, milletimize, Türk Hava Kurumu'na ve Türk sporcularına hayırlı uğurlu olmasını dileriz." denildi.

------------------------------------------------------------------------------

'World Air Games 2020' must be made in Türkiye

The Turkish Aeronautical Association General Presidency (THK) said in a statement that, Turkish Aeronautical Association is diligently working for Türkiye to host World Air Games 2020 and it is very close to achieve the struggle against very strong 7 competitors such as USA and many other countries. In the case of if World Air Games 2020 held in Türkiye, the heart of the world of sport aviation will beat at our country for 3 years and will radically effect to the Aviation and Training Activities Planning in 2018, 2019 and 2020.

In the statement made by THK, they will continue in 2018 to carry out all sports and amateur aviation activities with the same enthusiasm as it has been for 93 years in accordance with national and international legal, administrative and technical regulations: "Turkish Aeronautical Association continues to fight in the final lap to host World Air Games, which will be organized for the fifth time in 2020. The first of this quinquennial organization was made in 1997 by our Turkish Aeronautical Association and the last was made by Dubai in 2015. For over a year we strive to make our beautiful home Türkiye to host the 5th World Air Games, the biggest sporting events in the world after the Olympic Games in terms of the number of participants. The Turkish Aeronautical Association is among the primeval, most active, most respected members of the International Federation of Air Sports (FAI) since 1929, for more than 100 years.
From that day to this it continuous bears the title of being Türkiye's National Air Sport Control Authority (NAC) with advanced infrastructure and trained technical staff. It is the only Air Sport Federation of our country with the authority recognized by our Council of Ministers. Due to these obligations and responsibilities, Turkish Aeronautical Association works diligently for hosting the 2020 World Air Games, and is very close to achieve the struggle against very strong 7 competitors such as USA and many other countries.
Training activities, national and international championships, club, branch and sportsmen seminar programs, determination of national teams which takes place every year in December and announced in January of the following year and published at the end of February 2018. We hope that arduous struggle for the purpose of hosting 2020 World Air Games in our country in Turkish Aeronautical Association resposibility will be successfull and if we achieve this great success, we wish luck to all of our naiton, our state, the Turkish Aeronautical Association and Turkish sportsmen."

YAZARIN DİĞER YAZILARI