İGA Simply The Best
Faik Kaptan
Faik Kaptan

ADAY OLAMAYAN GAZETECİLERE...

O duyguyu çok iyi bilirim. Çok uğraşıp didinmişsindir. Evini barkını hatta aileni bile ihmal etmişsindir. Umudun tavan yapmıştır. Ancak sonuçta bir bakarsın hüsran.
Tüm bunları aday adaylığı sürecinde adları listelerde olan, fakat gerçek listeler yayınlandığında kendilerini göremeyen siyaset tercihli gazeteci arkadaşlarım için söylüyorum. Tabi kastettiğim gazeteciler muhabirlikten geldikleri için tanıdığım gazeteciler. Üst makamlarda oturup da hüsrana uğrayan varsa onlarda bu sınıfa girer.
Benim bildiklerim, gecesini gündüzüne katan, Adalet Yürüyüşünü sosyal medyadan canlı olarak yayınlayan, yaptığı çalışmalar nedeniyle CHP'nin 35. Dönem Parti Meclisine kadar yükselen ancak aday listesinde ıska geçilen kadim arkadaşım İdris Akyüz.
Ankara'nın gözü kulağı olan, yazdığı yazılar ve yaptığı programlarla ses getiren. Partisinin kuruluşunda tüm mesaisini veren fakat gerçek listede adı geçmeyen İYİ Parti adayı Orhan Uğuroğlu.
Bir dönem Atatürk Havalimanı'nın da beraber çalıştığımız, sonradan Hukuk Fakültesini bitirince Avukatlık mesleğini seçen AK Parti aday adayı Hidayet Yüzbaşıoğlu.
Önceleri havalimanı muhabirliği yapan sonradan kurduğu internet gazetesiyle birçok özel havacılık haberine imza atan İYİ Partiden Ali Kıdık.
İsimlerini bilemediğim adı aday adaylığı listesinde olup ta liderlerin çiziğini yaşayan başka arkadaşlarım da varsa hepiniz için söylüyorum:
" Hepiniz gazetecisiniz. Politikacının hayatı politikadır. Sizler bu konuda acemilik çekebilirsiniz. Ama şu gerçeği sakın unutmayın. Onlar politikacı olabilirler ama asla gazeteci daha doğrusu muhabir olamazlar. Sizler ise bir gün nasıl olsa politikacı olabilirsiniz. Sonuç; Yorulmayın, yıkılmayın, söz konusu vatansa, asla vaz geçmeyin. Şunu hiç unutmayın, eksiklik sizde değil onlardadır. Bu nedenle pes etmek yok. Hepinize selam ve sevgiler."
Not: Unutmayın Rahmetli Ecevit cebinde Basın Kartı taşır ve bundan da büyük onur duyardı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökyüzü Haberci Android Market'te.

GÖKYÜZÜ HABERCİ E-DERGİ

  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 292
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 291
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 290
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 289
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 288
Gökyüzü Haberci'yi Facebook'ta takip edin
gökyüzü haberci twitter