İGA Simply The Best
Yusuf Zengin
Yusuf Zengin

Vatana millete hayırlı uğurlu olsun!

Istanbul Havalimanı açılışı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 29 Ekim'de yapıldı, vatana millete hayırlı uğurlu olsun. İnsanlık için küçük ama havacılık için büyük bir adım atıldı. Ha atılmasa olur muydu, tabiki olurdu Atatürk Havalimanı'na eklemeler yapılarak ya da daha düşük maliyetli yeni bir havalimanı yapılarak İstanbul'daki havacılık sektörünün duyduğu ihtiyaç karşılanabilirdi.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan böyle uygun gördü ve dünyanın en büyüklerinden biri olmaya aday bir havalimanı 42 ayda açılışı yapılacak kıvama getirildi.  Yapılması gereken daha çok iş var, hepsi sırası geldiğinde yapılacaktır. Açılıştan sonra İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA'nın da biraz daha rahat nefes aldığını varsayıyorum ve bundan sonra daha kontrollü devam edeceklerdir. Önlerindeki  zorlu ve stresli 29 Ekim trafiğini aştıktan sonra şuanda 31 Aralık 2018'e kadar vakitleri var.  42 ayda açılışa hazır hale getirdikleri İstanbul Havalimanı'nı kalan 2 aylık süreçte de uçuşlara hazır hale getireceklerine eminim.

Görkemli açılış

29 Ekim 2018 tarihinde gerçekten Türkiye için önemli fakat özellikle İstanbul için çok önemli bir açılış gerçekleştirildi. 8000 konuğun davetli olduğu açılış gerçekten gösterişli ve beklendiği gibiydi.

Ufak tefek aksilikler olmadı değil mesela maalesef araçları oldukça uzak bir mesafeye park edip terminal binasına İGA'nın tahsis ettiği servis araçlarıyla gitmek gerekiyordu. Burada sizleri ağzına kadar dolu servisler ve uzun kuyruklar karşılıyordu. Böylesine özel bir açılış için janti giyinip hazırlanmış kimse bu muameleyi görmek istemez.  Normal zamanda bile görmek istemezsiniz hele de böyle hazırlanmışken hiç istemezsiniz. Bu durum geçtiğimiz ay düzenlenen Teknofest'te de yaşanmıştı maalesef servisleri kullanamayan ziyaretçiler kilometrelerce yol yürümek zorunda kalmıştı. Sanırım bu duruma çok acil bir çözüm bulunmalı çünkü artık birkaç tane de olsa uçuşlar başladı ve yolcular gelip gitmeye başladı.

Tören alanına girdikten sonra herşey gayet iyi organize edilmişti, akrobosi şovları, müzik şöleni, ünlü isimler, onlarca kadın kolu, gençlik kolu, dernek başkanları, gazeteciler, devlet erkanları, havacılık sektörünün önde gelen yöneticileri ve daha bir çok kurum kuruluştan tam tamına 8000 kişi bu tarihi açılışı izlemek için gelmişti. Açılışı yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve sevgili eşi Emine Erdoğan temsili olarak hazırlanmış kokpitteki bulunan gaz kolunu itmeden önce birbirlerine baktılar ve o an anladım neden buraya havalimanı değil zafer anıtı dediklerini çünkü her ikisinin de gözlerinde bu açılışın gururu ve kazandıkları zafer vardı.

Kısa sürede çok işler yapan İGA'yı ve bu işlerin gerçekleşmesi için gerçekten büyük bir baskı kuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik ediyorum.

Ayrıca Atatürk Havalimanı'nın aynı isimle hizmet vermeyi sürdüreceğini de dile getirdi.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökyüzü Haberci Android Market'te.

GÖKYÜZÜ HABERCİ E-DERGİ

  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 292
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 291
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 290
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 289
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 288
Gökyüzü Haberci'yi Facebook'ta takip edin
gökyüzü haberci twitter