TAV BANNER
ISG 2020
İGA
Çetin Özbey
Çetin Özbey

Dilek Ve Pembe Bir Anı

Nedense Yılbaşlarında yazı yazmak hiç içimden gelmez. Birkaç satır temenni ve pembe renkli bir hatıra ile geçiştiririm bu yazıları.
Hep Birlikte Dileyelim.
Evet, iyisiyle kötüsüyle koskoca bir seneyi daha devirdik. Sağlıkla ve sevdiklerimizle birlikte bu günlere gelmiş olmaktan ötürü mutluyuz. Giden bu yıl içerisinde aramızdan ayrılanları da rahmet ile anıyoruz. 2019'un ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dilemekle başlayalım. Aptal nedenlerle ortaya çıkan karşıtlıklar yok olsun. Düşmanlıklar sonlansın. İçeriden ve dışarıdan her kim ola ki, hangi taraftan ve hangi nedenle olursa olsun bizleri birbirimize düşürmek için uğraşırsa tez elden Allahtan bulsun. 2020 senesi yılbaşında 2019 yaşanmışlarımız için  "Keşke" demeyelim. Dileyelim ki gereksiz çekişmelerden koparken dostluk ve kardeşlik duyguları dört bir yanımızı sarsın. Herkes sağlıklı olsun. Evimizde, işimizde tüm yaşamımızda mutlu olalım. Sevdiklerimizle birlikte güleç bir yıl olmasını temenni ettiğimiz 2019'u gülümseyerek yaşayabilmeyi dileyelim ve tüm bunlar için hep birlikte dua edelim.  Evet, Dileyelim ki her şey gönlümüzce olsun.
THY'nin özrü: Full Hizmet Otelinde Yolcu Ağırlama.
Bu anıyı Hazırladığımız kitapçığa almak bir yana başka bir köşede paylaşmıştım okurlarla. Pek Hoşlarına gitmişti. Sizi de gülümsetmesi dileği ile. "Nöbetçi Müdürümüz Rahmetli Mustafa Şimşek beyin elinde bir fatura vardı. Ciddiyetini zor muhafaza ettiğini anlıyordum. Gülmemek için kendisini zor tutuyor gibiydi. Bir gün önceki uçuş için koltuk adedinden fazla bilet satılmıştı. Köln uçuşuydu. Otellerde yer yoktu. Yolcuların bir kısmını Aksaray'da bulunan otellere göndermiştik. Diğer küçük bir bölümünü ise E-5 üzerindeki bir otele göndermiş arkadaşlar. Mustafa beyin elindeki fatura işte yolcuların o geceki konaklamalarına aitti. Fatura detayında ise 9 oda 4 konsomasyon yazıyordu. Bizim sevgili yolcularımızdan 4 tanesi eşlerini odalara yerleştirdikten sonra THY hesabına felekten bir gece geçirmek istemişler ve otelin konaklama dışında müşterilerine sunduğu tüm hizmetlerden yararlanmak istemişlerdi belli ki. Bu fatura işleme sokulup ödenemezdi tabii ki. Ve de aslına bakarsanız Sn. Müdürümüz de bundan çok hoşnuttu. Eline hepimizi tefe koyacak bir koz geçmişti. Yaptığımız işin profesyonel anlamda nasıl isimlendirilebileceği konusunda uzun uzun konuştu bizlerle. Sonra bizi adeta kovdu odadan. Kötü bir unvan yakıştırarak hem de. Nasıl bir kovmaysa gülüyordu durmadan. Nöbet boyunca her yarım saatte bir telefon ederek halimizi hatırımızı sormuştu. Zaten Müdür Bey konuyu nöbet boyunca havalimanında gördüğü herkese anlatmıştı. Nöbet bitince faturayı bize verdi ve otele gidip konsomasyon bedeli meblağını konaklama bedeli tutarı ile birleştirip yeni bir fatura aldık. Ertesi gün faturayı ödeme evrakına bağlayarak muhasebeye gönderdik. Ama iş bitmemişti zira Mustafa Bey ilk faturadan bir fotokopiyi kendisi için almıştı. THY insanları çok uzun süre bunu unutmadı. Genel Müdürlük, özelikle Teftiş Kurulu Üyeleri dâhil herkese konu anlatılmıştı. Sağ olsunlar bu konuyu hiç açmadılar ama hep mütebessimdiler. Neticeten maaşımız artmamıştı ama terfi etmeden başta ben olmak üzere ekibimiz yeni bir unvan sahibi olmuştu."

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökyüzü Haberci Android Market'te.

GÖKYÜZÜ HABERCİ E-DERGİ

  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 266
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 265
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 264
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 263
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 262
Gökyüzü Haberci'yi Facebook'ta takip edin