İstanbul Airport 1
Yusuf Zengin
Yusuf Zengin

Türkiye Haberci Gazetesi 20 Yaşında

Gökyüzü Haberci'yi 23 yıl önce yaptığımızda çoğunlukla bir hayalin peşinden gittiğimizi öngörmüşlerdi. Aradan geçen yıllar herkesi hem şaşırttı hem de haksız çıkarttı. Bundan 20 yıl önce daha periyodik güncel bir gazete çıkartma isteğimizi sektörle paylaşınca bu defa tamamen ütopyaların ardında yol aldığımızı sandılar. Ama işte aradan geçen 20 yıl ve elinizde tuttuğunuz gazete. Sonuç ortada.
Türkiye Haberci yirminci yaşına basıyor. Aylık sektörel bir yayın çıkartmanın zorluğunu okuyucularımız tahmin edemez. Ancak bunun hiç durmadan kendini yenileyen ve hatta tüketen bir olgu olduğunu bilmek ve kabul etmek gerekir. Yeni sayıyı yaptığınız anda eskisinin hükmü kalmamış ve bu yeni rafa çıktığı anda da sizin için mazi olmuş demektir. Bu devinim durmadan döner gider.
Sizler tatile gider, bazen sektörle ilgili haber bilmek istemez veya başkaca ilgi alanlarına yönelebilirsiniz. Ama bizler hiç durmadan her ay Türkiye Haberci'yi yaparız. Üstelik okuyucunun o inanılmaz eleştiri yeteneği ve ince hataları görme becerisi sayesinde her ay çıkarttığımız gazetemiz bir diğerinden çok daha iyi ve güzel olmak zorundadır.
Bu çılgın tempo içerisinde hem de sektöre bir dergi veren grup olarak kendimizi engellemeden ve kendimizin ne önüne geçip ne de ardında kalmadan Türkiye Haberci'yi bugünlere getirdik.
Şüphesiz bu çaba içerisinde bugüne kadar zaman zaman veya daimi olarak bizlerle çaba gösteren, emek veren arkadaşlarımızın katkısı büyük oldu. Havalimanı muhabirleri içerisinde veya medyadaki diğer dostlarımızdan bizi destekleyen veya zorda kaldığı günlerde meşgale olması adına bize katılan dostlarımız oldu. Karşılıksız emeklerini koyduklarından gazetemizin içeriğine de büyük katkı sağladılar.
Bu süreç içerisinde başta TAV olmak üzere sektördeki neredeyse tüm kurumlardan ilgi ve destek gördük. Elbette ki onlar olmasaydı ne bu gazeteyi yapmak mümkün olurdu ne de bu gazeteyi yapmanın bir anlamı.
Bu bizim için bir gönül hizmeti. Yoksa maddi beklentilerle yapılacak bir şey olmadığını hem meslektaşlarımız hem de sektördeki en küçük çalışan bile aradan geçen bunca süreden sonra artık biliyor. Amacımız size gündelik gazetelerden artan ve hatta sarkan, onların göremediği detayları ve bilgileri sunmak. Bu sayede sektördeki gelişmelerden yüzeysel olarak değil bilmek istediğiniz detayda haberdar olabiliyorsunuz.
İşte bu nedenle bizim için mesai hiçbir zaman bitmiyor.
Her geçen gün artan okuyucu sayımız ve internetten sayfalarımızı takip eden üyelerimizden aldığımız mesaj, daha çok çalışmak ve güzel sayılarla karşınızda olmak yönünde.
Bu yirmi yılın yanına sıfır koyacak kadar azimli olan küçük çalışma grubumuzla yılmadan ve yorulmadan devam eden. Sizi bıktırmadan ve bizden bıkmayacağınız aralıkta bir gazete yaptık.
Hepinize sonsuz teşekkürler.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökyüzü Haberci Android Market'te.

GÖKYÜZÜ HABERCİ E-DERGİ

  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 291
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 290
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 289
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 288
  • Gökyüzü Haberci E-dergi Sayı: 287
Gökyüzü Haberci'yi Facebook'ta takip edin
gökyüzü haberci twitter
GH bayram banner