Drone (İHA-2) Sorumluluk ve "Gövde Sigortası Tıkla"

Yedikule Hisarı'nda Düzenlenen Drone Yarışları Kazananları Açıklandı"

Türkiye Hava Sporları Federasyonu'nun düzenlediği Drone Yarış Ligi'nin 1. Etabı, 26-27 Ağustos tarihleri arasında Yedikule Hisarı'nda gerçekleşen Zafer Kupası yarışlarıyla sonuçlandı.

TechDroneLeague organizasyonu işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte, Türkiye Hava Sporları Federasyonu Drone Yarış Ligi'nin birinci etabının kazananları belli oldu. Etkinlikte madalya alan ve dereceye giren pilotlar büyük bir başarıya imza attılar.

THSF Drone Yarış Ligi 1. etabının sonuçları şu şekildedir:

1.Atakan Mercimek
2.Nazım Tüzün
3.Hüseyin Ablak
4.Burak Mercimek
TDL Races kategorisinde ise nakdi ödüller dağıtıldı. Ödüller şu şekildedir:

.4.1.Kazanan: 10.000 TL
.4.1.Kazanan: 5.000 TL
.4.1.Kazanan: 3.000 TL
.4.1.Kazanan: 2.000 TL
TDL Races kategorisinin kazananları şu şekildedir:

1.Nazım Tüzün
2.Hüseyin Ablak
3.Batu Erilkun
4.İbrahim Alper Aydın
Yedikule Hisarı'nda gerçekleşen yarışlar, 1600 yıllık tarihi mekanın büyüleyici atmosferinde düzenlendi. 100 sporcu yarışlara katılarak rekabetin ve heyecanın tadını çıkardı. Teknik kurul tarafından belirlenen 64 sporcu, özel aydınlatılmış pistte 12 engel ve 12 dönüşü içeren zorlu parkurda yarıştılar.

Droneların FPV (First Person View) gözlüklerle yönetildiği yarışlarda pilotlar, teknolojinin en üst seviyede kullanıldığı dronelarıyla 0'dan 200 km hıza sadece 1 saniyede ulaştılar. İki günlük etkinlik boyunca, 1. gün antrenman ve sıralama turları, 2. gün ise eleme ve final turları gerçekleştirildi.

Yarışlara katılanlar ve izleyiciler, sadece yarışları değil aynı zamanda eğitici ve eğlendirici etkinlikleri de deneyimlediler. Ziyaretçiler, canlı pilot uçuşlarını izleyebildikleri LED ekranların yanı sıra, sunucunun drone meslek şirketleri ve gruplarıyla gerçekleştirdiği söyleşilere, konserlere ve interaktif etkinliklere katıldılar.

Türkiye Hava Sporları Federasyonu'nun desteklediği etkinlik, drone sporunu sevenler için unutulmaz bir deneyim sunarken, aynı zamanda teknoloji ve rekabet tutkunları için de büyük bir heyecan kaynağı oldu.