“15 Yaşındaki Yolcunun Düşen iPhone’u Hayatta”

Alaska Havayolları’na ait Boeing 737-MAX 9 uçağının, uçuş esnasında acil çıkış kapısında meydana gelen patlama sonucu, 15 yaşındaki bir yolcunun telefonuyla birlikte dışarı fırlayarak çalışır halde bulundu. Olay, ABD’nin Portland bölgesinde gerçekleşti.

Uçağın 16 bin feet yükseklikten acil iniş yapmak zorunda kalmasının ardından bazı vatandaşlar, uçaktan düşen parçaları bulurken, dikkat çeken detay iPhone’un patlamış kapıdan düşmesine rağmen sağlam ve çalışır halde bulunması oldu.

Uçağın patlayan kapısından düşen iPhone’u bulan Seanathan Bates, olayı şu şekilde anlattı: “Gözlerimi dört açarak etrafta dolaştım ve sonra yolun kenarında duran bir telefon gördüm. Çalıların arasına uzandım ve telefonu aldım. Telefonu elime aldığımda uçak modu açıktı, hala yarım şarjı vardı ve ekranı açtığımda Alaska için bir bagaj talebi bulunuyordu.”

Bu olayın ardından Bates, yetkililere haber vererek bulduğu iPhone’un uçaktan düşen ikinci telefon olduğunu belirtti. Olayda herhangi bir can kaybı yaşanmazken, bu tuhaf ve şanslı kurtuluş, uçak kazalarının ardında genellikle yaşanan trajedilere karşın olumlu bir hikayeye dönüştü.

Alaska Havayolları ise konuyla ilgili bir açıklama yapmazken, olayın detayları üzerindeki soruşturma sürüyor.