Afyon’a gidenlerin uçak biletinin yarısı otellerden olacak

afyona-gidenlerin-ucak-biletinin-yarisi-otellerden-olacak

Türk Hava Yolları’nın İştirakler Zirvesi bu yıl Afyonkarahisar’da gerçekleşmişti. Zirve öncesi ve sonrasında Afyonkarahisar’ın tarihi yerlerini ziyaret eden THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, hem kültürel hem de doğal güzelliklerini anlatmıştı.

Zirvede hem THY hem de Türkiye’ye olan katkılarını artırmak ve hedeflerine ulaşmak üzere neler yaptıklarını ve yapacaklarını konuşan THY ve iştirakleri program önce Afyonkarahisar’ı gezdi. Ahmet Bolat, “Tek bir çivi dahi çakılmadan inşa edilen ve 750 yıldır ayakta duran UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Ulu Camii hem mimarisi hem de ahşap oyma sanatı örnekleriyle insanı kendine hayran bırakıyor. Afyon’un Dünya gastronomi şehirler listesinde olduğunu bilmiyordum ve ilk defa geçen ay ziyaretimize gelen Doç. Dr. Hüseyin PAMUKÇU hocamızdan öğrendim. Ankara girişli İç Anadolu Kültür ve Medeniyet Turizm programı çerçevesinde zaten gitmeyi düşünüyorduk. Ama bu şehrin “hazinelerini” hocamızdan dinledikçe bu geziyi çok daha öne almış olduk. Afyon her açıdan çok zengin ve güzel bir şehir. Hem yerli hem de uluslararası turistlerin çok daha ilgi göstermesi gerekiyor. Sizlere de ilk fırsatta bu güzel şehri gezip görmenizi tavsiye ederim” dedi.

Ali Gümüşhan’dan THY’ye işbirliği teklifi geldi 

Kütahya Zafer Havalimanı üzerinden Afyonkarahisar’ı İstanbul’a bağladıklarını dile getiren Ahmet Bolat’a Zafer Bölgesi Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Ali Gümüşhan bir kampanya işbirliği teklifiyle geldi.

Ahmet Bolat’ın Afyonkarahisar’la ilgili güzel sözlerinin medyada geniş yankı uyandırdığını belirten Ali Gümüşhan, “Bu çağrınıza istinaden Zafer Bölgesi Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Yönetim Kurulu ile toplanarak nasıl bir yol izleyebiliriz, THY ile nasıl işbirliği yaparız diye istişare yaptık. İstişare sonucunda destek kapsamını genişleterek, Türk Hava Yolları‘nın İstanbul- Zafer ve Zafer-İstanbul uçuşlarını canlandırmak ve desteklemek için tüm uçuş yapan ve otellerde minimum 2 gece konaklayan ücretli misafirlerin uçuş bilet tutarlarının %50’sini oteller olarak konaklama ücretinden düşerek destek olmaya karar verdik. Bu projenin detaylandırılması ve protokol haline getirilmesi için sizin yönlendirmeniz doğrultusunda hareket etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Zafer Bölgesi Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Ali Gümüşhan’ın kampanya çağrısına kayıtsız kalmayan Ahmet Bolat, kampanyanın hemen uygulamaya konması için gerekli birimleri bilgilendirdiğini iletti.