Air Canada, Uçak Bakımı İçin Burs Programı başlattı.

Instagram

Air Canada, Ülke Çapındaki 7 Teknik Okulda Gelecek Vaat Eden Uçak Bakım Mühendisleri için Bursları Duyurdu

Air Canada bugün, Uçak Bakım Mühendisleri (AME’ler) olarak eğitimlerini sürdüren, kendilerini kadın veya görünür azınlık olarak tanımlayan öğrencilere mali yardım sağlamak üzere ülke çapındaki yedi kolejle bir anlaşma yaptığını duyurdu. Bu yeni burs, havayolunun, oldukça arzu edilen bu kariyer yolunda yeterince temsil edilmeyen öğrencilerin erişimini destekleme konusundaki kararlılığını güçlendiriyor.

Her okuldan bir öğrenciye, AME olmak için eğitim masraflarını karşılamaya yardımcı olacak 1.500 ABD Doları burs verilecek. Burs almaya hak kazanan öğrencilere Air Canada Maintenance’da işe yerleştirme fırsatı sunulacak. Okullarla ilk anlaşma üç yıllıktır.

Air Canada Bakımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Joshua Vanderveen, “temsil edilen öğrencilerin bu heyecan verici, profesyonel STEM alanında eğitimleriyle ilerlemeye devam ettiğini” belirtti. “Günümüzün AME’leri, en karmaşık ve gelişmiş ticari uçaklarla çalışırken teknik uzmanlık, eleştirel düşünme becerileri, etkili, işbirliğine dayalı problem çözme becerileri gerektiren yüksek vasıflı insanlardır. Bunun gibi girişimler aracılığıyla Air Canada, Kanada havacılığına yardımcı olmak için çalışıyor, endüstri, ticari uçuşları desteklemek için yetenekli AME’ler geliştirmeye devam ediyor.”

Burslar, British Columbia Institute of Technology (BCIT), École Nationale d’Aérotechnique, Centennial College, Fanshawe College, Canadore College, Mohawk College ve Northern Lights College’daki AME programlarına kayıtlı öğrencilere sağlanacaktır. İlk burslar 2024 yılı sonlarında verilecek.

Air Canada Hakkında

Air Canada, Kanada’nın en büyük havayolu şirketi, ülkenin bayrak taşıyıcısı ve dünyanın en kapsamlı hava taşımacılığı ağı olan Star Alliance’ın kurucu üyesidir. Air Canada, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve altı kıtadaki uluslararası 180’den fazla havaalanına doğrudan tarifeli hizmet sunmaktadır. Skytrax’tan Dört Yıldız derecesine sahiptir. Air Canada’nın Aeroplan programı, üyelerin 45 havayolundan oluşan dünyanın en büyük havayolu ortak ağının yanı sıra çeşitli ürün, otel ve araç kiralama ortakları aracılığıyla puan kazanabileceği veya kullanabileceği Kanada’nın önde gelen seyahat sadakat programıdır. Kargo bölümü Air Canada Cargo, Air Canada’nın yolcu ve kargo uçaklarını kullanarak altı kıtadaki yüzlerce noktaya hava kargo taşımacılığı ve bağlantı sağlıyor. Air Canada, 2050 yılına kadar tüm küresel operasyonlarında iddialı bir net sıfır emisyon hedefine ulaşmayı hedefliyor. Air Canada hisseleri Kanada’da TSX’te ve ABD’de OTCQX’te halka açık olarak işlem görüyor.