Bakan Uraloğlu: Türkiye Kadın Voleybol takımı Türkiye’ye Business Class dönecek

Türk Hava Yolları ve Filenin Sultanları olarak bilinen Milli Kadın Voleybol takımı oyuncuları arasında gerginlik yaşanmıştı. Almanya’yla karşılaşmak üzere Amerika’ya yolculuk yapmak için yola çıkan takım oyuncuları ekonomide uçtukları için sosyal medya üzerinden Türk Hava Yolları’na sitem eden paylaşımlarda bulunmuştu.

THY yönetimi sorumluluğun federasyonda olduğunu daha erken bilgi vermeleri gerektiğini iletirken, Türkiye Voleybol Federasyonu erken haber verdiğini ama olumsuz yanıt aldığını iddia etmişti.

Konu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun da gündemine taşındı. Konuyla ilgili olarak THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat’la görüştüğünü belirten Uraloğlu, Türkiye Kadın Voleybol takımının Türkiye’ye dönüşünde uçak tipinin değiştirilerek büyütüleceğini ve Business Class olarak yolculuk edeceklerini dile getirdi.

Filenin Sultanları maç tarihi 2024 | Almanya – Türkiye kadın voleybol maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda?

Japonya ve İtalya mağlubiyetlerini unutturmak isteyen Ay-yıldızlı temsilcimiz Almanya karşısından galibiyetle ayrılmayı hedefliyor. Milletler Ligi puan sıralamasını ilk 8’de tamamlayan takımlar finallerde mücadele etmeye hak kazanacak. Antalya etabı geride kalırken VNL’de ikinci hafta ABD’de ve son hafta Hong Kong’ta oynanacak. Milletler Ligi’nde 4 kartşılaşmaya çıkan Filenin Sultanları genel tabloda 9 set kazanırken 7 seti geride tamamladı.

Filenin Sultanları, ABD’de düzenlenecek ikinci hafta maçları kapsamında Almanya ile karşı karşıya geliyor. Almanya – Türkiye mücadelesi 29 Mayıs Çarşamba günü (bugün) saat 22.30’da başlayacak.

FİLENİN SULTANLARI MAÇI HANGİ KANALDA?

Filenin Sultanları’nın Almanya ile oynayacağı karşılaşmanın yayıncı kuruluşu henüz belli olmadı. Mücadelenin TRT Spor veya TRT Spor Yıldız ekranlarından canlı yayınlanması bekleniyor.