Batman Havalimanı Eylül Ayında Bakım Nedeniyle Kapalı

Batman Havalimanı Eylül Ayında Bakım Nedeniyle Uçuşlara Kapalı Olacak

Batman Havalimanı, rutin bakım çalışmaları nedeniyle Eylül ayı boyunca uçuşlara kapalı olacak. Batman Valisi Ekrem Canalp, Batman Belediyesi toplantı salonunda gazetecilere yaptığı açıklamada, havalimanının pistinin yenilenmesi gerektiğini belirtti.

Canalp, havalimanı pist bakımının rutin bir işlem olduğunu vurgulayarak, Batman Havalimanı pistinin de bu kapsamda bakıma alınacağını söyledi. Bu süreç boyunca Batman Belediyesi’ne ait bazı otobüslerin Diyarbakır Havalimanı ile Batman arasında hizmet vereceğini açıklayan Canalp, vatandaşların uygun fiyatlarla ulaşım imkanına sahip olacağını belirtti.

Vali Canalp, “Vatandaşlarımız, Batman Belediyesi’nin 5,5 TL gibi uygun bir otobüs ücreti ile uçak biletlerini göstererek Batman’dan Diyarbakır Havalimanı’na ve aynı şekilde Diyarbakır Havalimanı’ndan Batman’a bir aylık süre boyunca ulaşım sağlayabilecekler. Otobüs seferleri, uçak saatlerine göre ayarlanacak.” dedi.

Batman Havalimanı’nın yenilenen pisti, daha güvenli ve konforlu uçuşlar için önemli bir adım olacak. Bu bakım çalışmalarının tamamlanmasının ardından havalimanının uçuşlara tekrar açılması bekleniyor.