BÜYÜK SKANDAL: Anadolujet pilotu yolculara küfretti!

YUSUF ZENGİN

Türkiye’nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor.

Reklam ve reklam haber için gokyuzuhaberci1@gmail.com

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

Türk Hava Yolları’nın alt markası Anadolujet’in İzmir-Ankara seferini yapan uçağında büyük bir skandal yaşandı. Pilotun mikrofonu açık unutup yolculara sinkaflı küfür etmesi üzerine, uçaktaki yolcular isyan etti. Yolcular, kokpit kapısını yumruklayınca da ekip ve uçak değiştirildi.

İzmir’de geçen Pazar etkili olan sis yüzünden uçaklarda rötarlar yaşanırken Anadolujet uçağında açık mikrofon krizi yaşandı.
Uçağın pilotu yolcu anons sistemini (PA) açık unutup yolculara küfür edince uçakta isyan çıktı. Olay şöyle gelişti:

İzmir’den Ankara’ya gitmek için hazırlanan Anadolujet’e ait TK7013 sefer sayılı uçak yolcularını aldıktan sonra kalkış için hazırlanmaya başladı. Kalkış saati 21.00 olan uçak sis yüzünden kalkışını gerçekleştiremedi. Uçak içinde bekleyen yolcular, uçuş ekipleri tarafından üç kez anons yapılarak gecikmeye ilişkin bilgilendirildi. Bekleme sırasında yakıtı azalan uçağa yakıt ikmali yapılırken yolcuların sinirleri de bir hayli gerildi.

KOKPİT KAPISIYUMRUKLANDI!

 Yolcular üç saat boyunca uçak içinde bekletildi. Bu sırada bazı yolcular uçaktan inmek istedi. Kokpit ekibi de mikrofonun açık unutulduğunu fark etmeden yolculara küfür edince uçakta kıyamet koptu. H.S. isimli pilotun küfrü üzerine yolcular, kokpit kapısına yöneldi. Bazı yolcular kokpit kapısını yumruklayarak pilotun dışarı çıkmasını istedi. Uçakta bulunan Reklamcı Ayberk Aybars, o gece yaşananları AirportHaber’e anlattı.

Aybars, “ Uçağın pilotu sis geçince kalkacağımızı söyledi. Bu sırada sanıyorum iki kez uçağa yakıt ikmali yapıldı. Bazı yolcular uçaktan inmek istedi ancak terminale alınma talebi kabul edilmedi. Gece saat 00.00 civarı pilotun anons sisteminden yolculara sinkaflı küfür ettiğini duyduk. O andan sonra yolcular isyan etti ve kokpit kapısını yumrukladılar” dedi.

 Olay sonrası uçağın kapısı açılarak yolcular uçaktan zorlukla indirildi. Saat 21.00’de kalkması gereken İzmir-Ankara uçuşunun yolcuları saat 02.30’da bir başka uçağa alınarak Ankara’ya hareket etti. Bazı yolcuların pilot hakkında havayoluna şikayetlerini ilettikleri öğrenildi.