Fenerbahçe Opet, Türk Hava Yolları’na 3-2 yenildi

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, Vodafone Sultanlar Ligi’nin 25. haftasında Türk Hava Yolları’nı ağırladı. Maç oldukça çekişmeli geçti.

Sarı Melekler, ilk iki seti kaybettikten sonra mücadele ruhunu ortaya koyarak skoru 2-2’ye getirdi. Ancak son sette geriye düştüler ve maçtan 3-2 mağlup ayrıldılar. Setlerin skorları sırasıyla 23-25, 19-25, 25-21, 25-18, 11-15 oldu. Kaptanları Eda Erdem’in dördüncü sette yaşadığı sakatlık takımı olumsuz etkiledi ve oyuna devam edemedi.

Maçı Fenerbahçe’nin Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt da izledi. Sarı Melekler, maça “Yüzyılın Kadın İstihdamı Programı” pankartıyla çıkarak önemli bir mesajı da destekledi. Maç öncesinde Ercan Saatçi’nin “Bizim Kızlar – Sarı Melekler” marşı çalındı ve Eda Erdem’in heykel açılış anı barkovizyonla izleyicilere aktarıldı.

Fenerbahçe Opet, Eda Erdem, Aslı Kalaç, Meliha Diken, Bojana Drca, Melissa Vargas, Arina Fedorovtseva ve libero Gizem Örge gibi güçlü bir kadroyla sahaya çıktı. Ancak ilk iki sette rakiplerine üstünlük sağlayamadılar. Üçüncü sette oyun kontrolünü ele alan Sarı Melekler, seti kazanarak umutlandırdı ve durumu 2-1’e getirdi. Dördüncü seti de rahat bir oyunla kazanarak maçı beşinci sete taşıdılar. Ancak son sette istedikleri performansı sergileyemediler ve maçı kaybettiler.

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, şimdi CEV Şampiyonlar Ligi’nde yarı final maçına hazırlanıyor. İlk maçları 12 Mart Salı akşamı İtalya’da Allianz Vero Volley Milano’ya konuk olacaklar. Takım, bu önemli maça odaklanarak daha iyi bir performans sergilemeyi hedefliyor.