İzmirli şirket drone üretmeye başlıyor

 

Drone (İHA-2) Sorumluluk ve “Gövde Sigortası Tıkla”

 

İzmir merkezli teknoloji şirketi Metayıldız, drone üretimi ve Ar-Ge çalışmalarıyla Türkiye’nin yerli dronelarını dünya pazarına sunmaya hazırlanıyor.

McKinsey’in verilerine göre, ticari drone teslimatları son yıllarda hızla artış göstermiş ve drone’ların kullanım alanı genişlemiştir.

Metayıldız Bilişim Kurucusu Sedat Ocakcı, şirketin kısa sürede mühendis çalışanlarının sayısını artırdığını ve drone odaklı Ar-Ge çalışmaları ve üretim için ayrılan 2 katlı binada test çalışmalarını tamamladıklarını belirtti. Şirketin hedefleri arasında ihracat da bulunmaktadır ve Azerbaycan, Kenya ve Karadağ gibi ülkelerle temaslar sürdürülmektedir.

Metayıldız Kurucusu Sedat Ocakcı ayrıca metaverse teknolojisinin önemine değindi ve şirketin artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik alanlarında uzmanlaşmayı amaçladığını söyledi.

Metaverse deneyimleme alanları ve VR gözlüklerle yapılan projelerin örneklerini paylaşan Ocakcı, Türkiye’nin metaverse alanında halka arz edilen ilk şirketi olmayı hedeflediklerini ifade etti. Metayıldız, bilişim, teknoloji ve Ar-Ge yatırımlarıyla savunma sanayii, yenilenebilir enerji ve sanal gerçeklik gibi sektörlerde önde gelen şirketlerden biri olma amacıyla ilerlemektedir.