Lufthansa Technik, A350 “Theodor Heuss”u teslim etti

Lufthansa Technik AG, bugün Alman Silahlı Kuvvetlerine yeni bir Airbus A350 hükümet uçağı daha teslim etti. Bundan önce, modern uzun mesafeli jet, Federal Almanya Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanından sonra törensel olarak “Theodor Heuss” olarak vaftiz edildi. Daha yarın, uçak, Alman Hava Kuvvetleri tarafından resmi olarak siyasi-parlamenter uçuş hizmetine alınmak üzere Lufthansa Technik’in Hamburg üssünden Köln-Wahn havaalanına götürülecek.

10+02 taktik tesciline sahip “Theodor Heuss”, “Kurt Schumacher” (10+03) ve “Konrad Adenauer”den (10+) sonra Lufthansa Technik tarafından Alman Silahlı Kuvvetlerine teslim edilen bu tipteki üçüncü hava aracıdır. 01). Ayrıca, tam bir hükümet kabini kurulu olan ikinci A350’dir. Böylece, 2020’de erken teslim nedeniyle yalnızca geçici bir kabin alan 10+03, bu yılın başlarında Lufthansa Technik’in Hamburg genel merkezine geri döndü. Orada, Alman Hava Kuvvetleri’nin A350 filosunu 2024’te tamamlamak için şimdi tam hükümet kabinini de alıyor.

10+02, Ekim 2021’de fabrikadan yeni çıkmış Lufthansa Technik’e devredilmişti; burada şirketin Özel Uçak Hizmetleri segmenti, o zamandan beri seyahat eden ileri gelenler için en yüksek işlevsellik, bağlantı, konfor ve mahremiyet standartlarını karşılayan son derece özelleştirilmiş hükümet iç mekanını kurdu. İç kısım, beraberindeki delegasyonlar için bitişik bir kabin alanı ile tamamlanmıştır. Lufthansa Technik, uçakta kalış sürelerini olabildiğince keyifli hale getirmek için yalnızca yeterli koltuk aralığına sahip konforlu koltuklar değil, aynı zamanda uygun sayıda özel tuvaletler ve modern bir mutfak da kurmuştur.

Özel Başkan Yardımcısı Michael von Puttkamer, “Daha geçen Kasım ayında ‘Konrad Adenauer’i Alman Silahlı Kuvvetlerine törenle teslim ettik ve şimdi ‘Theodor Heuss’ ikinci A350’yi dolu bir hükümet kabiniyle değerli müşterimize teslim etmeye şimdiden işaret ediyor” dedi. Lufthansa Technik’te Uçak Hizmetleri. “Alman hükümet filosunun tarihindeki en büyük modernizasyon programı bu nedenle tamamen programa ve bütçeye uygun olarak gerçekleştiriliyor ve bu başarı için son derece yetkin ve yüksek motivasyonlu çalışanlarımıza en içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum.”

Alfonso Schemel (Lufthansa Technik’te Proje Yöneticisi A350), Kaptan Dieter Brakonier (Bundeswehr Ekipman, Bilgi Teknolojisi ve Hizmet İçi Destek Federal Ofisinde Proje Yöneticisi, kısaca BAAINBw), Dr. Sonja Schubert (BAAINBw’de Birim Yöneticisi), Michael von Puttkamer (Lufthansa Technik’te Özel Uçak Hizmetleri Başkan Yardımcısı)

Dr. Sonja Schubert (BAAINBw’de Birim Müdürü), Michael von Puttkamer (Lufthansa Technik’te Özel Uçak Hizmetleri Başkan Yardımcısı)